Materiał Partnera

Jak się uchronić przed przeziębieniem?

Jak się uchronić przed przeziębieniem?

Wiosna. Okres, w którym warunki atmosferyczne wydają się być bardziej pobłażliwe dla naszych organizmów. Zamiast śniegu coraz częściej pojawia deszczu, słońce wysyła coraz to cieplejsze promienie, a roślinność budzi się do życia. Jednak odwilż, różnice temperatur oraz nieumiejętność odpowiedniego doboru ubrań, do panującej aury, sprzyja bardziej wszelkiego rodzaju wirusom i bakteriom, aniżeli nam.

Przeziębienie- przyczyny i objawy

Początek wiosny jest bardzo zdradliwym i często uciążliwym okresem. Mimo, że za dnia temperatura może sięgać nawet kilkunastu stopni, to poranki i noce mogą wciąż być naprawdę zimne. Brak odpowiedniego ubioru może doprowadzić do oziębienia organizmu. Dodatkowo wahania ciśnienia, wilgotność powietrza- to wszystko osłabia naszą odporność (która i tak jest obniżona po zimie). Coraz więcej ludzi dookoła nas zaczyna czuć się gorzej. Wiele osób kaszle, kicha, lub walczy z katarem. Jednak każdy z nas musi jechać do pracy, szkoły, czy na studia. Choroba gwarantowana. Choroba może się rozwijać nawet kilka dni. Większość z nas, z początku, nie zwraca uwagi na takie objawy, jak zmęczenie albo apatia. Następnie dochodzi katar, ból gardła, kaszel, a nawet gorączka.

Jak walczyć z przeziębieniem?

Przede wszystkim ważną zasadą jest, aby przyjmować duże ilości płynów. Ważne jest, aby szanować swój organizm. Walka z chorobą wymaga bardzo dużo sił od naszego organizmu, więc trzeba pamiętać, żeby się nie przemęczać. Warto unikać dużych skupisk ludzi, a najlepiej to po prostu zostać w domu, wejść do łóżka, postawić obok siebie ciepłą herbatę z sokiem malinowym i pozwolić organizmowi walczyć. Możemy również przyjąć pomoc w postaci medykamentów. W takim wypadku warto skonsultować się z farmaceutą. Wystarczy pójść do apteki, takiej jak Apteka Pod Różami, a jej obsługa na pewno pomoże i poleci odpowiednie leki na przeziębienie.

Jak zapobiec przeziębieniu?

Można przeciwdziałać przeziębieniu, ale może lepiej w ogóle do przeziębienia nie dopuścić? Aby zabezpieczyć się przed chorobą warto trzymać się kilku zasad:

  • Najważniejszą zasadą, którą należy bezwzględnie przestrzegać, jest dbanie o higienę.
  • O ile to możliwe, warto unikać dużych skupisk ludzi
  • Istotne jest również to, w jaki sposób się ubieramy. Pogoda może się diametralnie zmienić w ciągu kilku minut, więc pamiętajmy, aby ubierać się na tzw. cebulkę
  • Na pewno pomoże nam też regularne zażywanie czosnku oraz witaminy C
  • Należy się dużo nawadniać i stosować nawilżacze powietrza
  • Nie zapominajmy również o aktywności fizycznej

Stosując się do tych kilku prostych zasad, powinniśmy skutecznie unikać przeziębienia.

Opracowanie:
Racibórz, Ogrodowa 40
tel. 32 415 27 53
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz