Dowiedź się więcej...

Z apteką niemal każdy ma styczność - szczególnie w okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym. To miejsce, w którym kupisz leki na wiele dolegliwości oraz preparaty wspierające kondycję zdrowotną. Tutaj otrzymasz fachową poradę farmaceutów, a nawet - jeśli zachodzi taka konieczność - zmierzysz ciśnienie.

Chociaż apteka kojarzy się przede wszystkim z lekami, tak naprawdę zakres asortymentu jest znacznie szerszy. Znajdziesz tutaj nie tylko farmaceutyki gotowe oraz leki przygotowywane na zamówienie, ale również dermokosmetyki czy suplementy diety. W ofercie aptek pojawiają się również akcesoria dla niemowląt, artykuły medyczne (np. opatrunki).

Jeśli szukasz przydatnych informacji o aptekach i oferowanym asortymencie, znajdujesz się we właściwym miejscu. Serwis to swoiste vademecum, dzięki któremu zdobędziesz praktyczną wiedzę z branży farmaceutycznej. Już teraz zapoznaj się z jego zawartością, by o aptekach wiedzieć wszystko!

Apteki

Historia aptek sięga czasów średniowiecznych. W tamtym okresie ich działalność koncentrowała się przede wszystkim na ziołolecznictwie, a ponadto oferowały one wyroby kompletnie niezwiązane z medycyną, tj. kakao, masło, mleko, a nawet alkohol. Obecnie apteka to miejsce, w którym można kupić przede wszystkim leki - wydawane na receptę lub sprzedawane bez recepty.

Asortyment aptek to szerokie spektrum produktów: począwszy od gotowych leków, poprzez suplementy diety, kosmetyki dermatologiczne, a skończywszy na artykułach dla dzieci i niemowląt oraz kobiet w ciąży i matek karmiących czy artykułach higienicznych i sprzęcie medycznym. Niektóre apteki dają możliwość zamówienia leków recepturowych - przygotowanych na podstawie "przepisu" uzyskanego od lekarza.

Apteki funkcjonują w każdej miejscowości - bez względu na jej wielkość. W większych miastach działa nawet kilkadziesiąt takich placówek, by zapewnić wygodny dostęp każdemu pacjentowi. Wybierz tę, którą masz najbliżej i zadbaj o swoje zdrowie.

Suplementy diety

Chcesz wspomóc kondycję zdrowotną? Zależy Ci na utracie zbędnych kilogramów? Zamierzasz zregenerować stawy? Pomogą Ci w tym odpowiednio dobrane suplementy diety. To preparaty dedykowane osobom, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i urodę.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z 25 sierpnia 2006 roku suplement diety to produkt zawierający substancje odżywcze, który stanowi uzupełnienie normalnej żywności. Jest skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych oraz innych substancji. Suplementy są dostępne bez recepty, dlatego można przyjmować je "na własną rękę".

Oferta suplementów diety jest niezwykle szeroka. Możesz wybierać między innymi spośród produktów przeznaczonych do uzupełniania niedoborów witamin i minerałów, wspierających proces odchudzania, poprawiających funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, zwiększających wytrzymałość paznokci i zapobiegających wypadaniu włosów. Poznaj potrzeby swojego organizmu i wybierz suplement diety dedykowany jego wymaganiom.

Dermokosmetyki

Chcesz zadbać o urodę, ale tradycyjne kosmetyki nie są rozwiązaniem dedykowanym Tobie? Zmagasz się z problemami dermatologicznymi i zastanawiasz sie, jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzią na Twoje kłopoty mogą okazać się dermokosmetyki.

Mianem dermokosmetyków określa się preparaty zawierające substancje czynne biologicznie, których działanie zbliżone jest do działania leków. Ich rola polega na profesjonalnej pielęgnacji skóry problematycznej, która wymaga szczególnej troski. Zawarte w nich składniki pozwalają na efektywniejsze działanie i wyższą skuteczność w porównaniu z tradycyjnymi kosmetykami.

Na rynku dostępnych jest wiele dermokosmetyków dedykowanych różnym potrzebom skóry. Popularne są m.in. preparaty przeciwzmarszczkowe (kremy, balsamy, serum), kosmetyki dermatologiczne na trądzik, preparaty o działaniu antycellulitowym, kremy do cery naczynkowej itp. Wystarczy dopasować je do wymagań skóry, by poprawić urodę i przynieść jej ukojenie.

Artykuły

Co powinna zawierać apteczka do plecaka?
Jeśli wybierasz się na wakacje, zaopatrz się w odpowiednio wyposażoną apteczkę do plecaka. Sprawdź, jakie akcesoria są ważne, by komfortowo pokonywać szlaki.
Do apteki nie tylko po lekarstwa
Asortyment aptek obejmuje nie tylko rozmaite leki, ale też suplementy diety, środki opatrunkowe, artykuły dla dzieci i niemowląt czy urządzenia medyczne.
Leki, suplementy i usługi farmaceutyczne w Aptece pod Niedźwiedziem
Apteka pod Niedźwiedziem to wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leków gotowych zakupić można także preparaty zielarskie czy specjalistyczny sprzęt medyczny.
Jak powinna wyglądać recepta?
Jeśli pacjent chce skorzystać z refundacji leków, musi zadbać o prawidłowo wypełnioną receptę. W przypadku błędów farmaceuta może odmówić sprzedaży.
Nie tylko lekarstwa, czyli pełna oferta apteki
W dobrej aptece nabyć można zarówno leki na receptę, jak i te dostępne bez niej, ale też szereg suplementów diety, artykuły higieniczne czy sprzęt medyczny.
Najwyższej jakości obsługa w Kolorowej Aptece
Biorąc pod uwagę ilość aptek dostępnych w każdym mieście znalezienie najlepszej może być trudne. Jej cechy można łatwo pokazać na przykładzie Kolorowej Apteki.
Leki bez recepty kupisz niemal wszędzie. Czy nie grozi to ich nadużywaniem?
Leki bez recepty są dziś dostępne praktycznie wszędzie, co ma swoje plusy, ale może być też niebezpieczne, jeśli się ich nadużywa. Więcej o temacie w artykule.
Zdrowotne właściwości witaminy D3
Witamina D3 umożliwia m.in. właściwą mineralizację kości, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jakie konsekwencje powodują niedobory lub nadmiar tej witaminy?

Znajdź apteki w Twojej okolicy