Artykuł sponsorowany

Jak rozliczać zagraniczny podatek VAT?

Jak rozliczać zagraniczny podatek VAT?

Wiele polskich firm współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, co przekłada się nierzadko na konieczność zapłaty podatku VAT w innym kraju. Otrzymanie zwrotu w tym wypadku okazuje się nieco trudniejszym zadaniem, niż przy VAT opłaconym w Polsce. Jest to jednak możliwe dzięki pomocy specjalistów zajmujących się kompleksowym doradztwem w tym zakresie. Jak wygląda ich wsparcie przy odzyskiwaniu i rozliczaniu zagranicznego podatku?

Co jest potrzebne do uzyskania zwrotu podatku z krajów UE?

Kupowanie towarów i inne rodzaje transakcji zrealizowanych w państwach należących do Unii Europejskiej można z powodzeniem rozliczyć w Polsce w taki sposób, by otrzymać zwrot podatku VAT. Kluczowe w całym procesie okazują się dokumenty świadczące o poniesionych przez firmę wydatkach. To właśnie one wystarczą specjalistom z Vat Service do podjęcia działań prowadzących ostatecznie do właściwego rozliczenia zagranicznego podatku. Są one dokładnie sprawdzane przez doradców, a następnie stanowią podstawę do ubiegania się o zwrot konkretnej kwoty.

Uzyskanie środków z tego tytułu to jednak dość długa droga i niekiedy bardzo utrudniona. Przede wszystkim konieczne jest złożenie specjalnego wniosku VAT-REF. Musi on trafić do siedziby urzędu skarbowego państwa, w którym transakcja polskiej firmy została zrealizowana. Komunikacja z zagraniczną instytucją dla wielu przedsiębiorców jest kłopotliwa i zajmuje wiele czasu, dlatego znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest powierzenie działań w tym zakresie specjalistom. Czy jednak każda firma może uzyskać zwrot zagranicznego podatku VAT?

Kiedy można ubiegać się o zwrot zagranicznego podatku VAT?

Przede wszystkim odzyskiwanie środków z tytułu nadpłaconego podatku od wartości dodanej jest możliwe tylko dla właścicieli działalności gospodarczych, którzy są płatnikami VAT. Siedziba przedsiębiorstwa nie może się również znajdować w kraju, w którym zrealizowano transakcję. Właściciele firm wykorzystujący zwolnienie podmiotowe VAT także nie powinni liczyć na zwrot podatku z zagranicy. Jeśli jednak powyższe kwestie nie dotyczą Twojej firmy, z powodzeniem możesz ubiegać się o nadpłaconą kwotę.

Powierzenie rozliczenia pełnomocnikowi w postaci firmy zewnętrznej zajmującej się zwrotami zagranicznego podatku VAT to niezwykle wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Nie musi on nie tylko gromadzić i składać całej dokumentacji związanej z procesem odzyskiwania środków, jak i przejmować się jej prawidłowym wypełnianiem. Dzięki doskonałej znajomości funkcjonowania zagranicznych urzędów skarbowych oraz systemów elektronicznych obsługujących wnioski VAT-REF, pełnomocnik w krótkim czasie będzie w stanie załatwić sprawę z pozytywnym dla nas skutkiem.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz