Artykuł sponsorowany

Subaru Serwis Blacharsko-Lakierniczy Marek Troszyński: Jak radzić sobie z korozją na karoserii samochodu?

Subaru Serwis Blacharsko-Lakierniczy Marek Troszyński: Jak radzić sobie z korozją na karoserii samochodu?

Działanie czynników zewnętrznych może doprowadzić do powstania niedużych skupisk rdzy na karoserii samochodu. Jeśli zlekceważymy ten problem, korozja będzie się powiększała, a po pewnym czasie obejmie całe auto. W ten sposób pojazd straci nie tylko na wyglądzie, lecz również jazda nim będzie bardziej niebezpieczna. Zatem w jaki sposób zabezpieczyć samochód przed działaniem korozji? Dlaczego warto skorzystać z usług fachowców, takich jak Subaru Serwis Blacharsko-Lakierniczy Marek Troszyński?

Jakie są sposoby na zabezpieczenie samochodu przed rdzą?

Najbardziej narażone na działanie korozji są starsze samochody, szczególnie gdy mają one drobne odpryski lakieru lub inne ubytki w powłoce lakierniczej. Niekiedy ogniska rdzy są na tyle duże, że ich naprawa przekracza wartość danego elementu. W takich sytuacjach lepszą opcją jest wymiana np. drzwi na nowe. Zanim zostaną one zamontowane, wcześniej lakiernik samochodowy może zmienić ich kolor, aby pasowały do pozostałych elementów pojazdu. Jednak spore problemy mogą być spowodowane skorodowanymi progami.

Każdy kierowca, który chce uniknąć działania korozji w jego pojeździe, powinien odpowiednio zabezpieczyć jego podwozie. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim ze względu na to, że ta część samochodu jest w największym stopniu narażona na działanie wilgoci i brudu, a w okresie zimowym również na sól, która wykorzystywana jest do rozpuszczania śniegu i lodu na drogach. Jedną z opcji na ochronę auta przed rdzą jest zastosowanie preparatów bitumicznych do konserwacji podwozia. Specjalistyczne środki wykonane są na bazie gumy i kauczuku, a ich głównym zadaniem jest ochrona podwozia przed czynnikami zewnętrznymi.

Wykonanie bitumicznego zabezpieczenia podwozia to zadanie pochłaniające spore ilości czasu, a także dość brudne. Ponadto preparaty stosowane w tym zabiegu mogą być dość drogie. Trzeba też pamiętać o tym, że trudno będzie przeprowadzić taką czynność w przydomowym garażu, jeśli nie mamy kanału albo podnośnika. W związku z tym takie prace lepiej zostawić fachowcom. Takich zadań podejmuje się m.in. Subaru Serwis Blacharsko-Lakierniczy Marek Troszyński z Łodzi. Dobrze wykonane zabezpieczenie bitumiczne odznacza się czystym wydechem, zawieszeniem, czy też hamulcami, z kolei sama warstwa preparatu musi szczelnie pokrywać całe podwozie.

Jak radzić sobie z niewielkimi ogniskami korozji?

Jeśli miejsca działania korozji nie są duże, naprawy lakiernicze nie zawsze są potrzebne. W takich sytuacjach często stosuje się reperaturki. Takie naprawy polegają na uzupełnianiu ubytków karoserii poprzez wspawanie łat z blachy o odpowiednim kształcie. Następnie spawy się szlifuje, pokrywa preparatem antykorozyjnym i poddaje lakierowaniu. Natomiast jeszcze mniejsze ślady korozji należy oczyścić i zaaplikować w to miejsce podkład antykorozyjny i szpachlę, a na to kilka warstw lakieru. Ostatnim etapem jest polerowanie naprawianego miejsca. Zabezpieczyć auto przed korozją możemy też we własnym garażu. W tym celu wskazane jest używanie wosku, który trzeba rozpylić na całej powierzchni samochodu za pomocą sprayu. W ten prosty sposób ochronimy pojazd przed działaniem m.in. wody i soli.

Jakie jeszcze naprawy karoserii wykona serwis blacharsko-lakierniczy?

Subaru Serwis Blacharsko-Lakierniczy Marek Troszyński oferuje szeroki zakres usług związanych z naprawami karoserii samochodowych. W przypadku uszkodzeń lakieru, wgnieceń czy zarysowań, specjaliści z takiego serwisu mogą przywrócić samochód do jego pierwotnego stanu. Korzystają przy tym z najnowszych technologii oraz specjalistycznego sprzętu i materiałów, dzięki czemu naprawa jest szybka, skuteczna i trwała. Natomiast gdy dojdzie do poważniejszych uszkodzeń, takich jak uszkodzenie ramy, Subaru Serwis Blacharsko-Lakierniczy Marek Troszyński może również przeprowadzić prace naprawcze, a także wymianę uszkodzonych elementów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz