Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na metodę PDR?

Dlaczego warto zdecydować się na metodę PDR?

Metoda PDR to skrót od angielskiej nazwy Paintless Dent Repair. W ten sposób można naprawić wgniecenia w karoserii auta bez malowania. Niewielkie wgniecenia mogą mieć różne przyczyny. Najczęstszą jest grad, stłuczka na parkingu albo niegroźny wypadek. Na rynku blacharskim pojawiają się nowe technologie. Dzięki PDR nasze auto może wyglądać jak nowe. Warto w tym celu udać się do profesjonalnego warsztatu.

Co dokładnie kryje się pod nazwą PDR?

To nowoczesna metoda naprawy wgnieceń na samochodzie bez konieczności malowania. Efekty są rewelacyjne, pod warunkiem, że mamy odpowiedni dostęp do wgnieceń. Warto skorzystać z usług profesjonalnego blacharza samochodowego, np. Expel Paweł Wybrańczyk. Niektóre części nadwozia po nagrzaniu do odpowiedniej temperatury należy masować od spodu. Blacharz może je wypchnąć, nie demontując wcześniej żadnych części wewnętrznych auta. Do tej pory naprawa małych wgnieceń była bardzo kosztowna. Szczególnie wtedy, gdy konieczne było jeszcze lakierowanie. PDR jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod naprawy wgnieceń. Metoda jest polecana w przypadku małych awarii.

Jakie są podstawowe zalety tej metody?

Stosowanie PDR ma wiele zalet. Szczególnie, jeśli porównamy ją z tradycyjnymi usługami blacharskimi, zakończonymi lakierowaniem. Przede wszystkim metoda PDR jest zdecydowanie tańsza. Odpadają bowiem koszty związane z lakierowaniem. Możemy zaoszczędzić nawet 50%. Jednak oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale też czas. Blacharz nie musi szpachlować i lakierować karoserii. Dlatego zwykle usługa trwa od jednej do kilku godzin.  Nie musimy już zostawiać na kilka dni auta w warsztacie. Bardzo ważne jest również to, że pojazd nie traci na wartości. Jest to szczególnie istotne, jeśli zamierzamy w przyszłości sprzedać auto.

Dwie techniki PDR

PDR można wykonać na dwa różne sposoby. Pierwsza opcja to naprawa z wypychaniem. Nazywana jest również masowaniem blachy. Stosując specjalistyczne narzędzia, fachowiec wypchnie odpowiednie elementy blachy. Ten sposób wykorzystuje się najczęściej naprawiając nadwozie, bagażnik, maskę lub drzwi. Wybierając narzędzia, blacharz bierze pod uwagę, którą konkretnie część ma naprawić. Używa wypychaczy blacharskich. Poszczególne modele różnią się profilami i końcówkami. Za pomocą dźwigni może dokładnie wypchnąć blachę. Następnie stosuje lampę z odbłyśnikiem i sprawdza, czy ewentualnie pozostały jakieś nierówności. Druga technika to naprawa z wyciąganiem. Wykorzystuje się ją, gdy dostęp od wewnętrznej strony nadwozia jest znacznie utrudniony.  Określana jest również metodą na klej. Jest popularnie wykorzystywana przy trudno dostępnych wgnieceń lub wtedy, gdy jest ich dużo. Można ją wykorzystać np. do naprawy dachu auta. Blacharz przy pomocy specjalnego kleju umieszcza kołek w formie grzybka w miejscu wgnieceń. Łapie za grzybka i wyciąga wgniecenie.
Opracowanie:
Wyry, Wagonowa 10A
tel. 515 542 306
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz