Artykuł sponsorowany

Jak przechowywać otwarte kosmetyki?

Jak przechowywać otwarte kosmetyki?

Kiedy zaczynamy korzystać z nowego kosmetyku, raczej chcemy, aby był z nami jak najdłużej. Rzadsze kupowanie produktów kosmetycznych kierowane jest przede wszystkim oszczędnością, ale również będzie ważne dla osób, które chcą dbać o środowisko naturalne produkując mniej zbędnych śmieci. Co w takim razie powinniśmy zrobić, aby kupowane przez nas produkty były jak najdłużej zdatne do użytku?

Sprawdź datę przydatności

Od razu po otwarciu kosmetyku powinniśmy sprawdzić, jak długo możemy z niego korzystać po otwarciu. To proponowana przez producenta data przydatności, do której kosmetyk może być bezpiecznie używany. Znajduje się ona na opakowaniu – to obrazek przedstawiający otwarty krem, na którym widnieje liczba oznaczająca miesiące, na przykład dwanaście. Trzeba jednak pamiętać, żeby zawsze kupować kosmetyki z zaufanych źródeł – jak na przykład sklep internetowy Beauty Nova czy inne sprawdzone sklepy bądź perfumerie. Dzięki temu, jeżeli coś będzie nie tak z otwartym przez nas kosmetykiem, będziemy mogli liczyć na wyjaśnienie tej sytuacji.

Sposoby bezpiecznego przechowywania

Pomieszczenie, w którym będziemy przechowywać kosmetyki może mieć znaczący wpływ na ich trwałość. Dlatego, mimo że jest to wygodne, lepiej nie trzymać ich w łazience – powietrze o zbyt dużej wilgotności może mieć na nie zły wpływ.  Jedyne produkty, które powinny się tam znajdować, to te używane do kąpieli – szampony, balsamy, płyny i żele.

Lodówka również nie jest dobrym miejscem przechowywania wszystkich typów kosmetyków.  Co prawda przechowywanie w niej nie zaszkodzi na przykład lakierom do paznokci czy niektórym kremom, ale również nie wydłuży zbyt wiele okresu ich użytkowania.

Miejsce, w którym będą się znajdować kosmetyki do makijażu powinno być przede wszystkim suche, niewystawione na działanie światła (lepiej nie zostawiać ich przy lampce czy oknie) oraz ciepła (a więc nie w pobliżu kaloryfera).

Po użyciu kosmetyku należy go szczelnie zamykać, tak aby nie było dopływu powietrza. Jeżeli zostawimy kosmetyk zbyt długo otwarty, wpłynie to na jego konsystencję, a co za tym idzie, przydatność. Zatem jeżeli nie chcemy, aby nasze tusze do rzęs czy pomady do brwi zaschły zbyt szybko, powinniśmy pamiętać o zakręcaniu ich.

Powinniśmy pamiętać również o tym, aby myć ręce przed nakładaniem makijażu, a w miarę możliwości nie nabierać palcami takich kosmetyków, jak cienie do powiek czy korektory. Należy do tego stosować odpowiednie pędzle do makijażu, gąbeczki lub inne podobne przyrządy.  Pomóc w tym również może nam dobieranie kosmetyków, które nie wymagają dotykania bezpośrednio produktu, aby go użyć – na przykład z pompką, aplikatorem lub w spreju.

Co z pędzlami do makijażu?

Powinniśmy również dbać o wszelkie przedmioty używane do nakładania kosmetyków – pędzle, gąbeczki, aplikatory czy szczoteczki do brwi. Najlepiej trzymać je w kosmetyczkach lub specjalnych organizerach, tak aby nie osiadał na nich kurz czy roztocza. Nie powinno się również ich pożyczać, tak jak szczotki do włosów czy szczoteczki do zębów. Konieczne jest również ich regularne mycie. Nie musimy używać żadnych specjalistycznych środków do pielęgnacji pędzli, wystarczy umyć je chociażby szamponem do włosów.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz