Materiał Partnera

Jakie są popularne metody depilacji?

Jakie są popularne metody depilacji?

Gładka skóra jest w naszej kulturze synonimem piękna. Współcześnie kobiety mają dużo opcji usuwania zbędnego owłosienia - np. golenie maszynką, depilowanie woskiem, laserem lub przy pomocy specjalistycznego depilatora. Każda metoda ma swoje zalety, nie jest jednak wolna od wad. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę kilku popularnych sposobów depilacji.

Maszynki do golenia

To jest najprostszy sposób depilacji. Maszynki są łatwo dostępne, proste w obsłudze i tanie. Jednak na tym zalety się kończą. Usuwanie włosków tą metodą jest mało skuteczne - zabieg trzeba powtarzać co 2-3 dni, czasem nawet codziennie. Maszynki szybko się tępią, w dodatku stwarzają ryzyko zacięcia się.

Depilacja laserowa

Ta metoda depilacji należy do jednej z najskuteczniejszych. Mimo doskonałych efektów, niesie ze sobą kilka niedogodności. Jedną z nich jest ryzyko podrażnień, a także ból w trakcie usuwania włosków. Metoda nie jest polecana dla osób ze skłonnością do pękających naczynek. Kolejnym minusem depilacji laserowej jest bardzo wysoki koszt - jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, natomiast, żeby metoda była skuteczna, niezbędna jest seria kilku zabiegów.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem usuwa włos wraz z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na około 2-3 tygodnie. Niestety, jest dość bolesna, w dodatku może powodować podrażnienie i pieczenie skóry. Depilację woskiem można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w zaciszu domowym. Do dyspozycji są najróżniejsze rodzaje wosków - np. miękkie, twarde, w rolce.

Depilatory

Depilator to urządzenie, które skutecznie usuwa włos wraz z cebulką. Jest niewielkich rozmiarów i prosty w użyciu. Wysoka skuteczność sprawia, że jest on jednym z najlepszych sposobów na domową depilację. Niestety, depilacja tym sposobem jest również bolesna, choć producenci stale udoskonalają urządzenia, wyposażając je w opcje zmniejszajace ból.

Ważne zasady dotyczące depilacji

Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Nie depiluj skóry bezpośrednio po opalaniu, ani nie opalaj się bezpośrednio po depilacji.
  • Metodę depilacji warto dobrać do części ciała, np. twarz i okolice bikini potrzebują delikatniejszych metod.
  • Jeśli każdy sposób depilacji powoduje krostki lub wrastanie włosków, możliwe, że cierpisz na tzw. rzekome zapalenie mieszków włosowych.

Hurtownia kosmetyczna z Łodzi

Poszukujesz depilatorów, preparatów i akcesoriów do depilacji? Sprawdź ofertę Supply Nails Kosmetyki do paznokci, szkolenia, sklep internetowy. W asortymencie firmy znajdziemy też szeroką gamę kosmetyków przeznaczoną dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Supply Nails również prowadzi szkolenia kosmetyczne (np. kurs ze stylizacji paznokci hybrydowych lub depilacji ciała), a także skup i sprzedaż włosów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz