Materiał Partnera

Jak powinno przebiegać szkolenie BHP?

Jak powinno przebiegać szkolenie BHP?

Szkolenie BHP jest obowiązkowe dla każdego pracownika. Przed rozpoczęciem wykonywania pracy, każdy zatrudniony musi takie szkolenie zaliczyć. Za jego organizację odpowida pracodawca. Najczęściej jednak poprowadzenie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest powierzane firmie zewnętrznej. Nie wszystkie firmy prowadzą takie szkolenia na odpowiednim poziomie. Dobre szkolenia BHP wykona dla nas Logos BHP K. Sarnicki.

Prowadzący ma znaczenie

Niektórzy pracownicy i pracodawcy szkolenie BHP traktują po prostu jako formalność, którą trzeba załatwić. Tymczasem, w trakcie takiego szkolenia przyswajamy informacje, które maja bardzo ważne znaczenie dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa w trakcie pracy. Dobrze poprowadzone szkolenie, pozwoli nam nauczyć się jak najwięcej, dlatego warto zaangażować do tego sprawdzonego fachowca. Najlepsze szkolenia są prowadzone przez przynajmniej dwóch instruktorów, co pozwala podzielić się zagadnieniami – każdy z prowadzących może się wyspecjalizować w danym zagadnieniu. Jednak, obok wiedzy merytorycznej, kluczową cechą dobrego prowadzącego szkolenia BHP jest oczywiście charyzma – cecha, charakteryzująca najlepszych mówców. Właśnie dlatego dobre szkolenia BHP prowadzi firma Logos BHP K. Sarnicki.

Prawidłowo dobrana tematyka

Dobre szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, powinni mieć odniesienie do rzeczywistych sytuacji i prawdziwych obowiązków pracowników. Prowadzenie szkolenia na bardzo szerokim, abstrakcyjnym poziomie, to prosty sposób, by zanudzić wszystkich jego uczestników. Dobry prowadzący, taki jak ten w wspomnianej firmy Logos, nie okraja materiału szkoleniowego, ale stara się przedstawić go w taki sposób, by zainteresować słuchaczy, czyli po prostu zestawia teorię z  codziennymi sytuacjami, które mogą mieć miejsce w danym zakładzie pracy. W ten sposób uczestnicy szkolenia łatwiej przyswajają informacje.

Odpowiednie przygotowanie

Od odpowiedniego zaplanowania szkolenia bardzo wiele zależy. Prowadzący nie powinien przyjść do naszej formy z uniwersalnym zestawem slajdów. Powinien mieć przygotowany dokładny plan szkolenia, dostosowany do konkretnej grupy odbiorców. Sama wiedza i doświadczenie nie wystarczą, by poprowadzić szkolenie. Trzeba też umieć ją przekazać. Zwykła prezentacja wyświetlona w formie slajdów to dziś za mało, by skupić uwagę słuchaczy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz