Materiał Partnera

Jak powinien wyglądać bezpieczny transport międzynarodowy?

Jak powinien wyglądać bezpieczny transport międzynarodowy?
Wysyłki międzynarodowe według powszechnej opinii wiążą się z pewnym ryzykiem i ograniczeniami. Wybierając przewoźnika, warto sprawdzić, co wchodzi w zakres usług spedycyjnych, które oferuje. Kradzieże towarów oraz uszkodzenia podczas transportu to aspekty, których można bardzo łatwo uniknąć, poprzez odpowiednie zabezpieczenie towarów. Jakie usługi powinna oferować profesjonalna firma transportowa i co zapewni bezpieczeństwo? 

Co wchodzi w zakres kompleksowych usług spedycyjnych?

Przede wszystkim, dobra firma spedycyjna nie ogranicza się wyłącznie do świadczenia sztywnych usług związanych z samym transportem i jego przygotowaniem. Ważne jest również prowadzenie doradztwa. Klienci często nie wiedzą, w jaki sposób zabezpieczyć towary, aby były one bez uszczerbku dowiezione do miejsca docelowego. Transport Ciężarowy Izabela Umlauf to firma, której główna siedziba znajduje się w Lnianie. Od wielu lat zajmuje się fachowym doradztwem związanym z transportem krajowym i międzynarodowym, a także kompleksowymi usługami z nim związanymi.

Do podstawowych czynności spedycyjnych można zaliczyć:

  • Przyjmowanie zleceń od klientów;
  • Udzielanie informacji i porad dotyczących transportu międzynarodowego i krajowego;
  • Wybór najlepszego środka transportu (wielkość pojazdu, rodzaj itd.);
  • Sporządzenie i zawarcie umowy bezpiecznej dla obu stron;
  • Ubezpieczenie wysyłki klienta;
  • Przygotowanie właściwej dokumentacji transportowej, odpowiedniej dla kraju docelowego, do którego przewożony jest towar;
  • Odbiór przesyłki od nadawcy i przygotowanie jej do dalszego przewozu;
  • Nadanie wysyłki odpowiednim środkiem transportu, wraz z wymaganą dokumentacją;
  • Odprawa celna;
  • Bezpieczny dowóz towarów do docelowego odbiorcy.

Jak zadbać o bezpieczeństwo transportowanych towarów?

Towar powinien być zabezpieczony już podczas załadunku, gdyż nawet wtedy jest narażony na urazy mechaniczne. W przypadku drobnicy najlepszym wyjściem jest spakowanie przedmiotów do kartonów i umieszczenie ich na palecie, a następnie dokładne spięcie razem, aby uniemożliwić rozsypanie się konstrukcji. Zamiast tradycyjnych taśm z tworzywa, dobrym sposobem będzie owinięcie całości stretchem. Niektóre firmy spedycyjno-transportowe są wyposażone w profesjonalne owijarki. Biorąc pod uwagę towary naprawdę duże np. mebli czy fortepianu, całość trzeba zabezpieczyć przed możliwymi obtłuczeniami i wgnieceniami.

Firmy transportowe często korzystają z alarmów przyłączonych do kabiny kierowcy, aby zapobiegać ewentualnym kradzieżom. W przypadku, kiedy kontener lub plandeka zostanie otwarta, czujnik sygnalizuje, że doszło do włamania. Dzięki temu kierowca jest w stanie szybko zareagować. Jest to szczególnie ważne w przypadku transportu międzynarodowego do krajów, w których grabieże są zjawiskiem bardzo częstym i niekiedy bezkarnym. Żaden system nie jest jednak całkowicie skuteczny, dlatego mimo wszystko, przesyłki powinno się ubezpieczać.
Opracowanie:
Lniano, Kościelna 12
tel. 52 332 31 46
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz