Materiał Partnera

Jakie rodzaje transportu oferują dobre firmy spedycyjne?

Jakie rodzaje transportu oferują dobre firmy spedycyjne?

Firmy spedycyjne zajmujące się organizacją konkretnych transportów dają najczęściej klientom możliwość ich przewozu drogą lądową. Jak się jednak okazuje, renomowani spedytorzy działający w zakresie transportu międzynarodowego zapewniają znacznie więcej możliwości w tym zakresie. Transport morski czy lotniczy to również ciekawe warianty, które znajdują się w rozbudowanej ofercie firm transportowo-spedycyjnych.

Transport doskonale zorganizowany

Decydując się na przewóz konkretnego ładunku na trasie międzynarodowej, warto zadbać o pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo w trakcie realizacji zlecenia. Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z firmą transportowo-spedycyjną, która zajmie się przygotowaniem dostawy i fachowym doradztwem ekspertów z branży. Dodatkowym atutem będzie ubezpieczenie OCS, a także możliwość zlecenia przewozu pojazdami należącymi do firmy transportowo-spedycyjnej. Rozbudowana flota profesjonalistów takich jak The Best Way to Logistic wynosi aż 35 zestawów samochodowych renomowanych marek, co gwarantuje pełen profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych usług.

Wiele możliwości w zakresie transportu ładunków nie oznacza jedynie konieczności skorzystania z drogi lądowej. Coraz częściej ze względu na ogromną ilość przesyłek międzynarodowych wybierane są też inne rodzaje transportu: morski oraz lotniczy. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku transportu lądowego profesjonaliści dają możliwość przewozu ładunków niebezpiecznych, częściowych, całopojazdowych i ponadgabarytowych.

Nie tylko drogą lądową

Spore możliwości w zakresie transportowania poszczególnych towarów pozwalają na dostarczanie ich nie tylko drogą lądową, ale też morską i lotniczą. Pierwszy z wariantów wybierany jest przeważnie dla ładunków kontenerowych. Znajdujące się w odpowiednio przygotowanych kontenerach towary są dostarczane na statek, którym następnie transportuje się je do miejsca docelowego lub znajdującego się w jego pobliżu. Renomowane firmy transportowo-spedycyjne oferują w tym zakresie zarówno tzw. transport FCL, czyli pełnych kontenerów, jak i LCL, który wykorzystywany jest w przypadku przesyłek drobnicowych w imporcie i eksporcie.

Ciekawym rozwiązaniem jest także transport lotniczy, który również zorganizować mogą fachowe firmy świadczące kompleksowe usługi spedycyjne. Dzięki rozbudowanej siatce kurierów w różnych państwach profesjonaliści gwarantują bezpieczny transport przesyłek nawet o sporej wadze, umieszczanych na europaletach. Kurier zadba o dostarczenie przesyłki drogą lotniczą, dzięki czemu może ona trafić do adresata znajdującego się nawet kilka tysięcy kilometrów od miejsca nadania. Warto zatem zaufać profesjonalnym firmom spedycyjnym, które są w stanie zadbać o każdy typ transportu, zabezpieczając go i proponując optymalne rozwiązania w celu terminowego zrealizowania usługi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz