Artykuł sponsorowany

Jak nauczyć psa posłuszeństwa?

Jak nauczyć psa posłuszeństwa?

Czy pragniesz, aby pies był posłuszny? Czy zależy Ci na prawidłowej relacji ze swoim psim przyjacielem? Dlaczego warto jest szkolić psy i uczyć je posłuszeństwa? Czy nie lepiej wychować go jak prawdziwego domownika? Dlaczego takie podejście nie sprawdza się w praktyce? Dlaczego lepiej mieć pewność posłuszeństwa swojego czworonoga, niż zdać się na łut szczęścia i zostawić jego wychowanie samemu sobie? Jak prawidłowo zadbać, by Twój czworonożny towarzysz miał długie i szczęśliwe życie bez nieprzyjemnych przygód?

Gdzie szkolić psa?

Decydując się na zakup psiaka lub wzięcie pieska ze schroniska mamy dwa różne wybory. Pierwszym są szczeniaki, które trzeba dobrze wychować, by zachowywały się, jak należy. Drugim są dorosłe psy, które nabyły często wielu nieprzydatnych zachowań, nauczone złymi technikami lub wcale. Na nie potrzebna jest zdecydowanie ręka specjalisty, który będzie potrafił nie tylko nad nimi zapanować, ale i znaleźć na nie odpowiednie szkolenie, które podziała na ich niepoprawne zachowanie.


Zarówno dobre wychowanie szczeniaka, jak i oduczenie nieposłuszeństwa dorosłego psa wymaga od nas wielu godzin przygotowań treningu i dobrych umiejętności przywódczych. Często lepiej jest pozostawić sprawy w wykwalifikowanych do tego działania rękach, by cieszyć się szybkimi i przydatnymi postępami w zachowaniu psiaka. Takiego specjalisty jak Katarzyna Marek z Rybnika, która profesjonalnie zajmuje się szkoleniem psów i prowadzi własna psią szkołę, w której zajmuje się szkoleniem i wychowaniem psów różnych ras.

Czy warto samemu zabierać się za szkolenie swojego pupila?

I tak i nie. Zdecydowanie trzeba uważnie brać udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów, słuchać ich wskazówek i porad i wprowadzać je w życie, gdy tylko nadarza się ku temu okazja. Taki specjalista, który ukończył jeden lub wiele kursów szkolenia psów różnych ras i maści jest w stanie zagwarantować nam, że póki pies nie ma zaburzeń mentalnych i jest zdrowy, a my będziemy stosować się do zaleceń, to szybko dojdziemy do postępów gwarantowanych systematycznym treningiem.

Z drugiej strony znajdujemy wiele informacji w sieci internetowej na YouTube i stronach poświęconych samodzielnym szkoleniom psa. Pamiętajmy, że zgłębienie wiedzy na temat ich zachowania wymaga poświęcenie wielu godzin nauki, a nie obejrzenia jednego czy dwóch filmików w internecie. Także różnice między poszczególnymi rasami często nie pomogą nam uzyskać w ten sposób należytych efektów szkoleniowych. Po co więc marnować czas i wysiłek na szkolenie, od którego nie mamy pewności przyniesienia jakościowych i wymaganych efektów? Czy nie lepiej zapisać się do szkoły, gdzie uzyskamy od pierwszego dnia szkolenia, fachowe i cykliczne wsparcie naszych działań?

Szkolenie psa nie jest łatwe i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Dlatego też często przydaje się pomoc i wsparcie specjalisty z dziedziny, w której jesteśmy prawdziwymi laikami. Szkoły prowadzone przez wykwalifikowanych treserów nie gryzą i czekają na wizytę psiaka, któremu z chęcią pomogą stać się posłusznym i bardziej szczęśliwym towarzyszem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz