Artykuł sponsorowany

Jak działa pogotowie pogrzebowe?

Jak działa pogotowie pogrzebowe?

Śmierć bliskiej osoby to trudne wydarzenie w życiu człowieka. Niestety wiąże się ono z koniecznością przejścia przez wiele procedur urzędowych. Ważne jest też przygotowanie godnego pochówku. W tym pomagają specjaliści z domów pogrzebowych, które coraz częściej proponują również usługi w ramach tzw. pogotowia pogrzebowego 24h. Jak ono działa? Informacje na ten temat przedstawiamy w dalszych częściach artykułu.

Usługi pogrzebowe 24h

Pogotowia pogrzebowe działające przy firmach funeralnych różnią się od zwykłych domów pogrzebowych świadczeniem usług przez 24h/dobę. Oznacza to, że ekipa doświadczonych specjalistów przyjeżdża pod wskazany adres o każdej porze dnia i nocy. W przypadku zgonów, do których doszło w późnych godzinach nocnych w domu, jest to bardzo ważne dla rodziny zmarłego. Nie trzeba bowiem oczekiwać na przyjazd karawanu do rana, a ciało od razu może zostać zabrane do nowoczesnej chłodni.

Z usług 24h pogotowia pogrzebowego korzystają również szpitale oraz domy spokojnej starości. Podkreślić przy tym warto, że pomoc, która jest wtedy udzielana, nie dotyczy tylko transportu zmarłego. Domy pogrzebowe prowadzące również pogotowie pogrzebowe są w stanie zapewnić pomoc we wszystkich formalnościach urzędowych, a następnie zapewniają szereg działań prowadzących do pięknej uroczystości pochówku wraz z konsolacją. Tak działa zakład pogrzebowy POSTROŻNI z Zielonej Góry, który sprzedaje również nagrobki tradycyjne i urnowe z wysokiej klasy kamieni naturalnych.

Transport na terenie kraju i poza Polską

Warto wiedzieć, że pogotowia pogrzebowe zapewniają błyskawiczne wsparcie rodzinom zmarłych nie tylko w przypadku zgonu w miejscu zamieszkania. Najlepsze firmy posiadają nowoczesne pojazdy transportowe z niezbędnymi certyfikatami i atestami, którymi można w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym przewozić ciała nieboszczyków również do innych województw czy państw. Taka usługa szczególnie ważna jest wtedy, kiedy śmierć nastąpiła poza granicami Polski, a zwłoki muszą zostać sprowadzone do kraju. W takich przypadkach pomocy należy szukać w sprawdzonych firmach, które zagwarantują błyskawiczną i kompleksową pomoc. Ważne jest to, by pomogły one dopełnić formalności w agencjach celnych oraz w zagranicznych urzędach stanu cywilnego. W następnej kolejności wybrany dom pogrzebowy powinien zapewnić organizację:

  • kremacji zwłok,
  • ceremonii w wybranym obrządku wyznaniowym,
  • oprawy muzycznej i florystycznej.

Pogotowie pogrzebowe a COVID-19

Znaczenie pogotowia pogrzebowego 24h wzrosło w trakcie pandemii koronawirusa. Domy pogrzebowe muszą bowiem przestrzegać reżimu sanitarnego, a transport zwłok, zwłaszcza osób, które zmarły na choroby przewlekłe z objawami grypopodobnymi jest znacznie bardziej złożony. Odpowiedzią na wyzwania całej branży są właśnie usługi pogotowi pogrzebowych, które wypełniają wszystkie wytyczne epidemiologiczne. Ich specjaliści nie tylko przewożą ciała zmarłych do chłodni, ale także udzielają porad dotyczących sposobów dezynfekowania pomieszczeń po nieboszczkach. Skuteczną metodą zwalczania wirusów w pomieszczeniach jest m.in. ozonowanie.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz