Materiał Partnera

Impreza integracyjna na jachcie. Ciekawy pomysł na event

Impreza integracyjna na jachcie. Ciekawy pomysł na event
Imprezy integracyjne to już stały element ofert, jakie firmy i korporacje kierują do swoich pracowników i klientów. Integracja, czyli zacieśnianie więzi w zespole, sprawia, że pracownicy lepiej się rozumieją i komunikują, co przekłada się na bardziej efektywną pracę i lepsze wyniki firmy. Na popularności zyskują przy tym coraz bardziej oryginalne pomysły na organizację takiego eventu, czego przykładem są imprezy integracyjne na jachtach.

Integracja na jachcie – dlaczego warto?

Nie ulega wątpliwości, że jacht jest dość specyficznym miejscem na organizację imprezy. Z jednej strony to pomysł niezwykle oryginalny, ale przy tym również elegancki i z klasą, a to z racji elitarnego charakteru żeglarstwa. Z drugiej strony impreza na jachcie wiążę się z zabawą na dość ograniczonej przestrzeni, co sprzyja integracji. Uczestnicy nie tylko przebywają i bawią się na jachcie, ale także wykonują wspólną pracę – stają się załogą, która musi sobie ufać i ze sobą współpracować, by rejs był w pełni udany. To zatem idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony pracownicy przeżywają niezapomnianą przygodę i świetnie się bawią, a z drugiej nabywają i ćwiczą kompetencje niezbędne do efektywnej pracy w zespole. Budują pozytywne relacje, lepiej organizują swoją pracę, doskonalą sztukę komunikacji i negocjacji, a element współzawodnictwa dobrze wpływa na motywację do działania. Taki rejs, jako oryginalny pomysł na imprezę integracyjną, to również nobilitacja dla firmy oraz ważny element kreowania pozytywnego wizerunku marki na rynku. Może być to również znakomity pomysł na wyróżnienie i docenienie najlepszych klientów.

Jak zorganizować taki event?

Samodzielna organizacja imprezy integracyjnej na jachcie może się okazać nie lada wyzwaniem. Na rynku działają jednak profesjonalne firmy specjalizujące się w żegludze i obsłudze firm w zakresie organizacji tego typu eventów. Za przykład może tu posłużyć Szkoła Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych OPENSAILING, która oferuje nie tylko szkolenia żeglarskie, ale również obsługuje klientów biznesowych organizując ciekawe imprezy integracyjne. Podstawą udanego eventu jest odpowiednie przygotowanie jachtu oraz załogi: personelu i sternika. Na jachcie nie może zabraknąć prowiantu, trzeba również zadbać o zakwaterowanie dla uczestników do mariny. Urozmaiceniem rejsu mogą być specjalne szkolenia i pokazy dla uczestników. Tak zorganizowana impreza integracyjna z pewnością na długo zostanie w pamięci pracowników i pozytywnie wpłynie na ich wzajemne relacje.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz