Materiał Partnera

Hotele w Nieborowie. Gdzie warto się zatrzymać?

Hotele w Nieborowie. Gdzie warto się zatrzymać?

Nieborów to malownicza miejscowość położona w województwie łódzkim. Znajduje się w niej jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce o bardzo bogatej historii. Pałac w Nieborowie w towarzystwie pięknego ogrodu przyciąga turystów spragnionych spokojnego odpoczynku. W Nieborowie połączysz przyjemne spacery i zwiedzanie z rowerowymi wyprawami po lasach. Sprawdź z nami, gdzie warto się zatrzymać w Nieborowie.

Nieborów zachęca do odwiedzin turystów nie tylko z Polski, ale i ze świata. Muzeum w Nieborowie powstało w 1945 roku, ale historia zespołu pałacowo-ogrodowego w sięga aż XVII wieku i cieszy się bogatą historią – informuje specjalista z Dworku Biała Dama, który kultywuje miejscowe tradycje.

Hotele w Nieborowie – czym się kierować przy wyborze

Nieborów powita Cię bogatą ofertą noclegową, wybór uzależnij od kilku czynników. Pamiętaj, że to miejsce ma swój niepowtarzalny klimat dworku magnackiego, wokół którego przez lata narosły różne legendy. Z jednej strony możesz więc wybrać jeden z uroczych okolicznych hoteli w Bolimowie lub Łowiczu, jednak będą one sporo oddalone od samego Nieborowa. W samej miejscowości będziesz postawiony przed wyborem nowoczesności i komfortu z wygodą i klimatem miejscowego folkloru. Radzimy, żebyś skorzystał z tej drugiej opcji, w końcu ładny hotel z wygodnym łóżkiem znajdziesz w każdym zakątku świata, natomiast noclegów, które prowadzone są w związku z historią tak niezwykłego miejsca, jakim jest Nieborów, jest niewiele. Poczuj się, jak magnat lub magnatka, zakosztuj w miejscowej kuchni, którą – jak obiecują przewodniki – serwują potomkowie dawnej służby radziwiłłowskiej. Takie atrakcje oferują dwa miejsca – oficyna muzealna Nieborów i Arkadia oraz Dworek Biała Dama – Hotel i Restauracja. W tym drugim możesz nie tylko zatrzymać się na wakacje, ale też zorganizować wesele lub konferencję. Na pewno w organizacji wydarzeń i obsłudze gości mają spore doświadczenie.

Miejsce z duszą – legenda o duchu Anny Orzelskiej

Jeśli lubisz miejsca, w których wiele się zdarzyło, zatrzymaj się w Dworku Biała Dama w Nieborowie. Owa Biała Dama to Anna Orzelska – skandalistka, córka Augusta II Mocnego, uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet swojego czasu. Hrabina lubowała się w zakrapianych alkoholem spotkaniach towarzyskich. Jej zakończone rozwodem małżeństwo i liczne romanse odbiły się echem skandalu w ówczesnej Europie. Była kobietą jak na swoje czasy bardzo swobodną, o silnej osobowości i niezłomnym duchu. Jej portret autorstwa Antoine’a Pesne’a wisi w Pałacu w Sali Czerwonej, a legenda głosi, że duch hrabiny przechadza się nocami po korytarzach. Jest to jednak zjawa przyjazna i życzliwa, przynosząca szczęście, stąd założyciele Dworku Biała Dama obrali ją sobie na patronkę. Dworek mieści się zaledwie 150 m od Pałacu w Nieborowie, więc można liczyć na to, że którejś nocy duch Anny Orzelskiej Ci się objawi…

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz