Materiał Partnera

Wypoczynek w Tatrach – dlaczego warto?

Wypoczynek w Tatrach – dlaczego warto?

To najczęściej odwiedzane góry w Polsce, zarówno przez Polaków, jak i przez obcokrajowców. Położone na granicy między Polską, a Słowacją zawierają w sobie wszystko, czego można oczekiwać od wysokich gór. Z jednej strony mamy tam doskonałe szlaki i przepiękne doliny, a z drugiej wysokie, majestatyczne szczyty, oferujące wszystko o czym marzą miłośnicy mocnych wrażeń. Niezaprzeczalnym atutem tych rejonów jest także rozbudowana baza noclegowa.      

Baza noclegowa to podstawa

Na wymarzony wyjazd w góry poświęcamy zazwyczaj kilka lub kilkanaście dni. Dlatego też podstawą udanych wypadów, zarówno samotnych, jak i w gronie rodziny lub znajomych, jest odpowiednia baza noclegowa, czyli miejsce do którego możemy wrócić oraz odpocząć po męczącej wyprawie. Niezaprzeczalną „stolicą polskich Tatr” jest Zakopane, które przez cały rok tętni życiem i niepowtarzalną atmosferą, przyciągając jednocześnie amatorów górskich wycieczek, a także artystów, ludzi nauki, kultury lub sportowców. Niemniej jednak ogromna liczba hoteli, takich jak Willa Wiktoria, pensjonatów lub kwater prywatnych sprawia, że każdy z przyjeżdżających w te rejony znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce noclegowe. Oferują one wysoki standard oraz rodzinną atmosferę, którą docenią zarówno samotni podróżnicy, jaki rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych.

Dla aktywnych

Zakopane i jego okolice to raj dla miłośników górskich szlaków pieszych czy rowerowych. Osoby aktywne znajdą tu możliwość pokonywanie górskich szczytów, szaleństwo na stokach lub zwiedzanie atrakcji turystycznych. Będąc w Tatrach obowiązkowo trzeba zaliczyć Morskie Oko oraz zwiedzić Dolinę Gąsienicową, Dolinę Białki, Dolinę Roztoki i Pięciu Stawów Polskich. Od lat niezmiennie najpopularniejszymi dolinami pozostają Kościeliska i Chochołowska. Warto także wybrać się na masyw górski Giewont oraz wejść na Gubałówkę. Poza tym z Gubałówki można udać się na liczne szlaki prowadzące do pobliskich wiosek góralskich, takich jak np. Poronin lub Nowe Bystre. To tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na nas w Tatrach.

Dla tych którzy chcą wypocząć, zadbać o kondycję lub podreperować zdrowie

Wypoczynek w górach to także doskonały pomysł dla osób, które chcą odpocząć, wyciszyć się, a nawet podreperować swoje zdrowie. Dzięki pobytowi w górach  wzmacniamy odporność organizmu. Są one także doskonałym miejscem do regeneracji sił dla osób zestresowanych, a także tych borykających się z chorobami płuc lub skóry. Spacery i wędrówki mają także zbawienny wpływ na naszą kondycję, sprzyjając jednocześnie w walce z otyłością. Sporą popularnością cieszą się także tzw. turnusy dietetyczne, które organizowane są przez wiele pensjonatów i hoteli, w tym także Willa Wiktoria z Zakopanego. Jak widać niezależnie od pory roku, wyjazd w góry zawsze pozytywnie wpłynie na nasze zdrowiu.

Zarówno Tatry, jak i poszczególne miejscowości, z Zakopanym na czele, mają wiele do zaoferowania. Niepowtarzalne widoki, różnorodne atrakcje turystyczne, wspaniały klimat oraz ogromną ilość miejsc i szlaków, które warto zwiedzić. Wszystko to sprawia, że kto choć raz pojechał w Tatry, będzie tam wracał bez względu na porę roku.

Opracowanie:
Zakopane, Smrekowa 14
tel. 601 343 663
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz