Artykuł sponsorowany

Grill w plenerze

Grill w plenerze

Sezon grillowy rozpoczął się na dobre. Wiele osób myśli tylko o tym, aby móc coś wreszcie wrzucić na ruszt. Kto może, ten wybiera się na działkę lub ogrodu, gdzie może swobodnie i bez ograniczeń korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest weekendowy grill z rodziną, czy przyjaciółmi. Jednak nie każdy ma taką możliwość, a chcąc odpocząć przy ruszcie, wybierają plażę lub parki.

Grill na osiedlu?

W przypadku terenów zielonych, jakie znajdują się na osiedlach, nie ma jednoznacznego zakazu rozpalania grilla. Jeśli nie zabrania tego wewnętrzny regulamin osiedla i nie przeszkadzamy innym mieszkańcom osiedla, teoretycznie można taki grill urządzić. Oczywiście nie można przy tym zakłócać spokoju innych użytkowników, aktualnie korzystających np. ze spaceru. Zakazane jest także rozpalanie grilla w miejscu i sposób, grożący pożarem. Przestrzegając powyższych zasad, teoretycznie, spokojnie można organizować grilla. Teoretycznie, ponieważ w praktyce, jeśli wspólnota osiedla nie wyznaczyła żadnego miejsca, dostosowanego do organizacji tego typu imprez, narażamy się na mandat, o konflikcie z innymi mieszkańcami nie mówiąc. Grillowanie na balkonie jest także dość ryzykowne. Bez różnicy, czy posiadamy grill węglowy, czy grill gazowy. W tym wypadku najlepszym wyjściem jest grill elektryczny. Różnego rodzaju grille najwyższej jakości kupić można u producenta Activa Polska.

W takim razie może plaża, park, las?

W przypadku grillowania na plaży, sytuacja jest bardzo podobna do poprzedniej. Teoretycznie jest to dozwolone, jeśli jednoznacznie nie zakazuje tego regulamin kąpieliska, albo nie zakłócamy spokoju innych użytkowników tego miejsca. Najlepiej więc jest skorzystać z miejsc ku temu przeznaczonych. Jeśli takich nie ma, stanowi to nie lada problem. Prócz plaży jest oczywiście jeszcze trochę miejsc, w których grill byłby przyjemną formą wypoczynku. Jednym z takich miejsc jest las. W tym przypadku sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Jak zawsze, wszystko zależy od regulaminu. W przypadku lasów, mogą być to lasy prywatne, bądź państwowe. W pierwszej kolejności należy uważać, aby nie wzniecić pożaru. W przypadku, gdy las jest częścią prywatnej posesji, właściciel powinien wyznaczyć miejsce, przeznaczone do grillowania. Korzystanie z grilla w innym miejscu jest dość ryzykowne. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku parków. Jak powyżej, wszystko reguluje regulamin. Zazwyczaj są miejsca specjalnie przeznaczone do tego typu wypoczynku. W przypadku, gdy takiego miejsca nie ma, a policja uzna grillowanie w danym miejscu za niebezpieczne i wbrew przepisom, można dostać karę grzywny, nawet do 500 zł.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz