Artykuł sponsorowany

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza – Mariusz Czobot Usługi Geodezyjne

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza – Mariusz Czobot Usługi Geodezyjne

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza jest nieodłączną częścią każdej budowy. Jej wykonanie ma na celu naniesienie na mapę wszystkich wybudowanych elementów, co stanowi podstawę do odbioru budynku i uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie. Dowiedz się, co powinna zawierać oraz jakie jeszcze dokumenty potrzebne będą do złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy. Przygotowywaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zajmuje się Mariusz Czobot Usługi Geodezyjne.

Zawiadomienie o zakończeniu budowy – co to jest?

Na użytkowanie każdego nowego budynku potrzebne jest specjalne pozwolenie, wydawane przez nadzór budowlany. Aby je otrzymać, należy złożyć w urzędzie tzw. zawiadomienie o zakończeniu budowy wraz ze stosowną dokumentacją. Potrzebne będą:

  • dziennik budowy,

  • oświadczenie kierownika budowy co do zgodności obiektu z zatwierdzonym projektem oraz doprowadzenia do należytego stanu terenu budowy i, jeśli z nich korzystano, terenów sąsiednich,

  • oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych (kiedy jest wymagane),

  • protokoły badań oraz sprawdzeń,

  • potwierdzenie odbioru wykonanych przyłączy,

  • kopia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku,

  • geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.

Jedynie na podstawie kompletnej dokumentacji możliwe jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku. Warto zadbać o jej skompletowanie z odpowiednim wyprzedzeniem, aby czas oczekiwania na wprowadzenie się do upragnionego domu ograniczyć do minimum.

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza domu – co zawiera i jak ją zdobyć?

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza wymaga wykonania stosownych pomiarów i odnotowania wszystkich zmian, jakie zaszły na terenie budowy – zarówno w zakresie obiektów naziemnych (np. budynki i budowle), jak też podziemnych (np. elementy uzbrojenia). Do jej wykonania należy więc zatrudnić uprawnionego geodetę, a jest nim niewątpliwie Mariusz Czobot Usługi Geodezyjne.

Dokumentacja powykonawcza zwykle składa się z operatu geodezyjnego sporządzanego podczas całej budowy oraz części geodezyjno-kartograficznej, czyli rysunku naniesionego na mapę. Na podstawie danych z dokumentacji powykonawczej nanosi się odpowiednie zmiany na mapę zasadniczą. Nie powinno w niej zabraknąć danych na temat:

  • położenia i kształtu budynku lub budynków,

  • wykonanych przyłączy,

  • ogrodzeń, bram i furtek,

  • tarasów,

  • miejsc parkingowych i powierzchni utwardzonych.

Kiedy zlecić wykonanie pomiarów geodezyjnych?

Warto zlecić wykonanie pomiarów geodezyjnych potrzebnych do stworzenia inwentaryzacji powykonawczej jeszcze przed końcem budowy. W ten sposób geodeta może na bieżąco uzupełniać dokumenty o stosowne informacje, co pozwoli skrócić czas oczekiwania na pozwolenie na użytkowanie budynku. Najlepszym pomysłem jest prowadzenie stałej współpracy z geodetą podczas całej budowy. Dzięki tak zwanej obsłudze geodezyjnej inwestycji nie będziesz musiał się martwić o dopilnowanie niezbędnych formalności, zajmie się tym bowiem zatrudniony ekspert.

Mariusz Czobot Usługi Geodezyjne oprócz przygotowywania inwentaryzacji powykonawczej zajmuje się także m.in.: tworzeniem map do celów projektowych, podziałem nieruchomości rolnych, wytyczaniem obiektów oraz przyłączy. To godny polecenia specjalista, który świadczy wysokiej jakości usługi geodezyjne, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Opracowanie:
Orzesze, Gliwicka 39
tel. 32 737 14 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz