Materiał Partnera

Gdzie sprawdzają się rolety dzień-noc?

Gdzie sprawdzają się rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc to najnowsze wśród rozwiązań z zakresu aranżacji okiennych. Mają charakterystyczną budowę i nie sposób pomylić jej z innymi typami rolet materiałowych. Składają się z zaciemniających oraz prześwitujących pasów tkaniny ułożonych naprzemiennie. Konstrukcja taka umożliwia precyzyjną regulację nasłonecznienia wnętrza. W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzają?

Rodzaje i atuty rolet dzień-noc

Rolety materiałowe w rozmaitych wariantach to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie w kwestii aranżacji okien w domach czy mieszkaniach. Skutecznie wyparły one już żaluzje, które obecnie częściej spotkamy w budynkach użytku publicznego czy wszelakich biurach. Rolety materiałowe oferują przede wszystkim mnogość wzorów i kolorów, dzięki której bez trudu możemy dopasować je do każdej stylizacji. Ich funkcjonalność podnoszą dodatkowo nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne takie jak prowadnice czy, jak właśnie w przypadku rolet dzień-noc, zastosowanie dwóch typów tkaniny. Rolety dzień-noc dostępne są w kilku wariantach. Producenci tacy jak firma Sara Rolety oferują zarówno systemy bez kasety z prowadzeniem żyłkowym, jak i w aluminiowej kasecie – przytwierdzanej na stale lub mocowanej do specjalnych adapterów, co pozwala na zdejmowanie i zakładanie rolety według potrzeb.

Dlaczego warto wybierać rolety dzień-noc zamiast innych typów rolet materiałowych? Główny atut to możliwość precyzyjnej regulacji nasłonecznienia lub zaciemnienia wnętrza. Pasy tkaniny ułożone naprzemiennie, pozwalają znacząco ograniczyć dostęp światła do pomieszczenia. Ze względu jednak na to, że pasy rolety wykonane są z tkaniny zaciemniającej i prześwitującej, pełne zaciemnienie nie będzie możliwe. Ponadto wyróżnia je nowoczesny charakter, który sprawdzi się w większości stylizacji, z jakimi spotykamy się w domach i mieszkaniach.

Aranżacje okien z roletami dzień-noc

Jak już wspomnieliśmy, rolety dzień-noc w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet materiałowych, nie zapewnią nam pełnego zaciemnienia. Czy wpływa to na ich funkcjonalność? To w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji. Rolety te sprawdzą się na pewno w pomieszczeniach, gdzie chcemy przede wszystkim zapewnić komfort i prywatność. Będzie to zatem salon, kuchnia czy gabinet, czyli miejsca, które powinny być dobrze nasłonecznione również wtedy, gdy opuszczamy rolety. Możemy zdecydować się na nie w pokoju dziecięcym. Rolety dzień-noc pasować będą też do wszelkiego rodzaju miejsc publicznych, na przykład przychodni i szpitali, biur czy urzędów. Natomiast do sypialni wybierzmy raczej rolety materiałowe lub, jeśli wolimy coś mniej typowego, plisowane albo rzymskie – najlepiej w ciemnym kolorze, by stworzyć warunki pełnego zaciemnienia podczas snu.

Opracowanie:
Jędrzejów, 11 Listopada 112
tel. 501 588 443
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz