Artykuł sponsorowany

Elementy wyposażenia sklepów chłodniczych

Elementy wyposażenia sklepów chłodniczych

Sklepy spożywcze i mięsne potrzebują odpowiedniego wyposażenia chłodniczego do przechowywania produktów wymagających niskich temperatur. Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest sklep, potrzebuje choćby najmniejszej lady chłodniczej czy regału chłodniczego. Wyposażenie to pozwala na zachowanie świeżości produktów, ich estetyczne wyeksponowanie i ułatwia sprawną obsługę.

Rodzaje urządzeń chłodniczych

Sprzęt chłodniczy stosowany jest w sklepach z jednej strony dlatego, że wymaga tego dbałość o świeżość i przydatność do spożycia produktów. Z drugiej strony mają na to wpływ preferencje klientów, którzy chcieliby zakupić produkty schłodzone, jak np. napoje, desery. Urządzenia chłodnicze różnią się więc wielkością, wyglądem oraz parametrami, takimi jak sposoby i temperatura chłodzenia. Można wyróżnić kilka ich kategorii m.in.: lady, regały, wyspy chłodnicze, szafy oraz specjalistyczny sprzęt np. witryny do sprzedaży ryb i owoców morza.

Lady chłodnicze to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń. Kształt lady jest zależny od systemu sprzedaży w danej placówce handlowej tzn. z obsługą lub samoobsługowy. Lady mogą służyć do sprzedaży lodów, owoców i warzyw, mięsa, czy wyrobów cukierniczych. Regały chłodnicze pozwalają na staranne uszeregowanie produktów na półkach. Lady i regały można łączyć w dowolne ciągi i dostosowywać do wielkości i kształtu pomieszczenia.

Szafy chłodnicze dają możliwość magazynowania dużej ilości artykułów, przy jednoczesnym oszczędzaniu miejsca i energii. Występują w wersjach z drzwiami przeszklonymi przesuwnymi lub otwieranymi.

Wyspy mroźnicze to niewysokie elementy spotykane w dużych halach sprzedażowych. Zapewniają szybki dostęp do oferowanych produktów, a nie ograniczają pola widzenia klienta w sklepie. Mogą być ustawiane w większe zestawy.

Sposoby zasilania i materiały

Wymaganą temperaturę wewnątrz urządzeń chłodniczych uzyskuje się dzięki pracy agregatów. Istnieją dwie metody zasilania mebli chłodniczych – przy użyciu agregatu wewnętrznego lub zewnętrznego.

Rozmawiamy z ekspertem z firmy SOFE-GROUP, która jest przedstawicielem produktów marki Hitline w Polsce i krajach Unii Europejskiej:
– Agregaty wewnętrzne wbudowane są bezpośrednio w urządzenie, które podłącza się do zasilania elektrycznego. Agregaty zewnętrzne potrzebują zasilania z instalacji chłodniczej, podłączonej do agregatu o większej mocy, zlokalizowanego np. w odrębnym pomieszczeniu.

Niezależnie od rodzaju zasilania, produkty chłodnicze muszą być wytrzymałe i niezawodne. Stosuje się w nich energooszczędne silniki elektryczne. Do produkcji części i podzespołów urządzeń marki Hitline używa się stali ocynkowanej. Konstrukcje stalowe i spawy poddawane są dodatkowemu cynkowaniu galwanicznemu i pokrywane odporną na zużycie powłoką polimerowo-proszkową. Elementy wykończeniowe wykonane są ze stali antykorozyjnej. Dodatkowo sprzęt zabezpieczany jest zderzakami ochronnymi.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu chłodniczego, każdy sklep może zyskać efektową przestrzeń wystawową.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz