Materiał Partnera

Elementy termoizolacyjne zapewniające maksymalną szczelność

Elementy termoizolacyjne zapewniające maksymalną szczelność

Szczelność jest parametrem niezwykle ważnym w przypadku wielu urządzeń i maszyn. Z tego względu konieczne jest zastosowanie właściwych materiałów termoizolacyjnych. Zakupić je można w renomowanych hurtowniach, które w swojej rozbudowanej ofercie przygotowały dla klientów m.in. szczeliwa, sznury termoizolacyjne czy też koszulki, tkaniny i taśmy. Jakie konkretnie elementy jeszcze można kupić w tego typu miejscach?

Szczeliwa i sznury

Jednym z najważniejszych elementów termoizolacyjnych jest szczeliwo. Jest ono wykorzystywane szeroko w różnego rodzaju maszynach oraz urządzeniach. Z powodzeniem stosuje się także szczeliwa termoizolacyjne do izolacji poszczególnych elementów instalacji. Konieczne jest jednak dopasowanie materiału pod względem planowanej eksploatacji. W wielu przypadkach jest ona intensywna, a warunki, na jakie narażona jest termoizolacja, są trudne. Poważnym zagrożeniem może być np. wysoka temperatura.

Świetnie radzi sobie z nią szczeliwo glinokrzemianowe. Jest ono przystosowane do pracy w bardzo wysokich temperaturach, które dochodzić mogą nawet do 1400 stopni Celsjusza. Istotna jest budowa tego typu szczeliwa – składa się ono z przędzy glinokrzemianowej wzbogaconej cyrkonem, a dodatkowym zbrojeniem jest w tym wypadku drucik ze stopu odpornego na trudne warunki. Tego typu produkt znaleźć można w szerokim asortymencie hurtowni Lubawka, która sprzedaje także sznury termoizolacyjne. Występują one również w wariancie glinokrzemianowym, ale też szklanym oplatanym. Jakie jeszcze materiały termoizolacyjne znajdują się w ofercie?

Wiele materiałów termoizolacyjnych

W hurtowniach zajmujących się sprzedażą materiałów termoizolacyjnych można jednak znaleźć wiele innych propozycji, w tym taśmy i tkaniny szklane. Występują też one w wariancie glinokrzemianowym, który podobnie jak w wypadku szczeliw i sznurów jest odporny na wysokie temperatury. Doskonałą wytrzymałością mechaniczną charakteryzują się z kolei taśmy i tkaniny aramidowe, które także znaleźć można w szerokim asortymencie hurtowni materiałów termoizolacyjnych.

Dobre miejsca tego typu oferują swoim klientom jednak znacznie więcej produktów. Należą do nich bowiem również tektury termoizolacyjne, a także specjalnie przygotowane do tego celu płyty. Dobrym rozwiązaniem w niektórych przypadkach może być z kolei zastosowanie koszulek termoizolacyjnych, które też znaleźć można w renomowanych hurtowniach. Są one w stanie dostarczyć zarówno wymienione już materiały, jak i maty, koce czy papier ceramiczny. Ich doskonałe parametry pod względem izolacji termicznej sprawiają, że doskonale sprawdzają się przy uszczelnianiu pieców, suszarek, wlewnic i wielu innych urządzeń oraz maszyn.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz