Artykuł sponsorowany

Jak zatrzymać podciąganie kapilarne? Wyjaśnia specjalista z firmy Mak-Iniekt

Jak zatrzymać podciąganie kapilarne? Wyjaśnia specjalista z firmy Mak-Iniekt

Podciąganie kapilarne to jedna z najtrudniejszych do likwidacji przyczyn zawilgocenia murów. W szczególności dotyczy ono starszych budynków, pozbawionych skutecznej hydroizolacji poziomej. Trudno pozbyć się wilgoci kapilarnej na własną rękę. Chcąc trwale wyeliminować problem, warto skorzystać z usług firmy Mak-Iniekt w Zagościńcu. To prawdziwi specjaliści od naprawy nieszczelnych izolacji wodochronnych, pęknięć stropów i zbiorników wodnych.

Czym jest podciąganie kapilarne?

Podciąganie kapilarne to zdolność materiałów budowlanych do podciągania wody z gruntu ku górze. Spowodowane jest ono działaniem sił napięcia powierzchniowego w kapilarach zaprawy murarskiej. Im większy jest poziom zawilgocenia i napięcia powierzchniowego cieczy, tym bardziej nasilone jest zjawisko podciągania kapilarnego. A trzeba podkreślić, że jest ono skrajnie niekorzystne dla kondycji technicznej budynku. Dlaczego? O wyjaśnienie poprosiliśmy eksperta z firmy Mak-Iniekt:

„Woda wędrująca w materialne budowlanym powoduje osłabienie jego parametrów fizyko-chemicznych, a w konsekwencji - jego stopniowe niszczenie. Wilgoć przedostaje się do kolejnych elementów budynku, uszkadzając fundamenty i ściany. Jeśli problem nie zostanie szybko rozwiązany, szkody mogą być naprawdę duże – począwszy od grzyba na ścianach, na gniciu listew przypodłogowych kończąc.”

Jakie są objawy podciągania kapilarnego?

Podciąganie kapilarne widoczne jest gołym okiem. Domownicy mogą zaobserwować zawilgocenie ścian sięgające do kilkudziesięciu centymetrów ponad grunt. Kolejnym objawem są wysolenia związane z obecnością soli w gruncie oraz materiałach budowlanych. Charakterystyczne plamy pojawiają się na zewnątrz i wewnątrz zawilgoconego obiektu. Inne symptomy podciągania kapilarnego to:

  • grzyb na ścianach,

  • łuszczenie się tynków i farb,

  • degradacja mikrobiologiczna tapet, boazerii, desek podłogowych, paneli.

Życie w takich warunkach jest nieprzyjemne i groźne dla zdrowia. Dotyczy to zwłaszcza astmatyków, alergików oraz osób, które borykają się z przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego. Utrzymanie zawilgoconego budynku wiąże się także z wyższym kosztem – trudniej go ogrzać zimą.

Jak zahamować podciąganie kapilarne?

Fachowcy z firmy Mak-Iniekt znają skuteczne sposoby na zatrzymanie podciągania kapilarnego. Specjalizują się w stosowaniu ciśnieniowych metod iniekcyjnych, które polegają na ostrzyknięciu osuszonych murów specjalnymi preparatami chemicznymi. Wnikają one głęboko w strukturę materiałów budowlanych i izolują wodę. Przed przystąpieniem do realizacji zlecenia eksperci z firmy Mak-Iniekt przeprowadzają dokładną ekspertyzę budynku, co pozwala im ocenić stopień zniszczeń i dobrać najlepsze dla danego obiektu preparaty iniekcyjne. Firma Mak-Iniekt ma na swoim koncie wiele udanych realizacji i pomogła już dziesiątkom osób mających problem z podciąganiem kapilarnym w swoich domach. To przedsiębiorstwo, któremu warto zaufać!

Opracowanie:
Zagościniec, Mokra 26
tel. 500 661 731
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz