Artykuł sponsorowany

Proces uszczelniania ścian i posadzek

Proces uszczelniania ścian i posadzek

Podczas budowy domu jednorodzinnego konieczne jest podjęcie się wielu procesów, które mają na celu zatroszczenie się o solidność konstrukcji oraz zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu. Podstawą każdego budynku jest oczywiście  fundament, a gwarancją jego jakości i wytrzymałości jest wykonanie hydroizolacji. Uszczelnić warto również niektóre ściany i posadzki.

Uszczelnianie fundamentów, ścian i posadzek – gwarancja odporności na wodę

Żaden budynek nie jest w pełni doskonały, nie oznacza to jednak, że każda konstrukcja składa się niczym domek z kart. Jednym z kluczy do budowlanego sukcesu jest zabezpieczenie obiektu przed działaniem czynników atmosferycznych. Wykonanie prawidłowej hydroizolacji zapobiegnie wchłanianiu się wody w fundamenty, ściany czy posadzki, która skutecznie może osłabić cały budynek.

Proces uszczelnienia, a także dobór odpowiednich materiałów nie jest jednak łatwym zadaniem. Nawet jeśli zdecydujemy się na postawienie domu metodą gospodarczą, a więc podejmując się wykonania większej części prac budowlanych samodzielnie, do  zrobienia hydroizolacji powinniśmy wynająć doświadczoną ekipę. Takie usługi świadczy na przykład firma Inwest Grunt, która zajmuje się również osuszaniem i odgrzybianiem budynków.

Jak wygląda wykonanie hydroizolacji?

Uszczelnienie danej powierzchni domu jednorodzinnego w pierwszej kolejności wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, które musi być gładkie i czyste. W przypadku fundamentów należy pamiętać również o konieczności uszczelnienia połączeń między stykającymi się elementami konstrukcyjnymi.

Po zagruntowaniu powierzchni, a także usunięciu nierówności i ubytków, fachowiec przystępuje do dokładnego pokrycia jej specjalną powłoką. Do wyboru mamy między innymi materiały bitumiczne, mineralne, a także z tworzyw sztucznych. W tym miejscu nie sposób nie wskazać kolejnej zalety skorzystania z pomocy specjalistów zajmujących się uszczelnianiem, która dostosuje rodzaj hydroizolacji do powierzchni, która ma zostać zabezpieczona przed destrukcyjnym działaniem wody.

Uszczelnienie składa się z dwóch warstw, pomiędzy którymi najczęściej wtapia się siatkę. Należy pamiętać o tym, że nałożony materiał musi dokładnie wyschnąć. Dopiero wtedy, kiedy materiał hydroizolacyjny jest suchy, można przystąpić do przyklejenia płyt ochronnych ze styropianu lub  styroduru.

Proces uszczelniania ścian, posadzek czy też fundamentów to obowiązkowa praca na budowie, który zapewnia ochronę przed zniszczeniami spowodowanymi działaniem wody, nie można więc pominąć tego etapu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz