Artykuł sponsorowany

Ekspert z FINANS tłumaczy, czym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ekspert z FINANS tłumaczy, czym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna z form opodatkowania działalności gospodarczej. W takim modelu rozliczeń podatek opłacany jest od przychodu bez pomniejszania go o koszty. Sprawdźmy, jak wygląda prowadzenie działalności przy wyborze opodatkowania w ryczałcie oraz kto może zdecydować się na skorzystanie z tej formy rozliczeń na podstawie doświadczeń pracownika firmy FINANS.

Rozliczanie na zasadach ryczałtu – co musisz wiedzieć?

W myśl ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym z tej szczególnej formy opodatkowania mogą korzystać osoby: prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą,  osiągające przychody z tytułu umowy dzierżawy oraz duchowni. Rozliczanie się na zasadzie ryczałtu wymaga złożenia pisemnego oświadczenia do naczelnika urzędu skarbowego. Biorąc pod uwagę, że cała procedura zaczyna się jeszcze przed formalnym rozpoczęciem działalności gospodarczej, warto wcześniej zgłosić się do biura rachunkowego FINANS i omówić szczegóły prowadzonej działalności. Ekspert finansowy pomoże wypełnić wniosek rejestracyjny, a w razie potrzeby zaprezentuje inne, równie dogodne, formy opodatkowania działalności.

Z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych mogą skorzystać także przedsiębiorcy, którzy już prowadzą działalność gospodarczą. W takim przypadku muszą złożyć pisemne zawiadomienie do urzędu skarbowego do 20 stycznia roku podatkowego

– mówi księgowy z biura FINANS.

Co stanowi podstawę opodatkowania w ryczałcie?

Za podstawę opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych uznaje się przychód niepomniejszony o koszty jego uzyskania. Korzystając z usług biura rachunkowego, podatnicy mogą dokonać odliczeń od dochodu z tytułu niektórych składek i ulg. Specjaliści z FINANS pomogą w wykazaniu wszystkich odliczeń od przychodów, efektywnie wspomagając przedsiębiorcę w prowadzeniu działalności.

FINANS: korzyści z rozliczenia ryczałtowego

Jednym z warunków opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest uzyskanie przychodów nieprzekraczających 250.000 euro. Przedsiębiorcy, którzy spełnią ten wymóg, mogą liczyć na prowadzenie uproszczonej księgowości, która nie przewiduje ewidencjonowania kosztów. Mimo że rozliczanie z urzędem skarbowym wydaje się stosunkowo proste, warto skorzystać z usług zewnętrznego księgowego z biura FINANS, który zadba o zgromadzenie i przechowywanie dowodów zakupu towarów, oraz ewidencjonowanie środków trwałych, wyposażenia oraz zatrudnienia.
Pamiętajmy jednak, żeby przed wyborem tej szczególnej formy opodatkowania warto skonsultować się ze specjalistą i omówić wszystkie ograniczenia oraz potencjalne problemy związane z ryczałtem.

Opracowanie:
Panki, Częstochowska 37
tel. 692 976 706
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz