Artykuł sponsorowany

Dobry tartak – niezbędny podczas realizacji inwestycji budowlanych

Dobry tartak – niezbędny podczas realizacji inwestycji budowlanych

W kieszeniach mamy nowoczesne smartfony, coraz częściej jeździmy samochodami napędzanymi prądem, a wieczory spędzamy w kinie na seansach w technologii 3D – w prawie każdej dziedzinie naszego życia w ciągu kilku ostatnich lat wiele się zmieniło. Tylko domy wciąż budujemy na bazie drewna, ponieważ jak coś jest dobre, to nie ma sensu tego zmieniać. I dlatego podpowiadamy, jak wybrać dobry tartak.

Drewno to postawa

Drewno jest trwałym, solidnym i ekologicznym materiałem konstrukcyjnym – nic więc dziwnego, że od lat to właśnie jego używa się podczas budowy domów. To właśnie z drewna powstaje cała konstrukcja – tak zwany szkielet – większości budowanych w Polsce domów jednorodzinnych. Bardzo ważna jest jakość drewna konstrukcyjnego – powinno ono mieć wszystkie potrzebne certyfikaty. Trzeba też pamiętać, by kupować takie drewno ze sprawdzonego źródła, w końcu to na nim będzie oparta cała konstrukcja naszego domu.  Drewno konstrukcyjne musi mieć certyfikat jakości CE, który świadczy o tym, że nadaje się ono do wykorzystania na budowie. Oczywiście oprócz drewna konstrukcyjnego na budowie będzie nam też potrzebna tarcica suszona, krawędziaki i inne elementy drewniane. Dlatego właśnie zanim rozpoczniemy budowę domu powinniśmy znaleźć dobry tartak, oferujący drewno wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach.

Dodatkowe usługi

Wybierając tartak, warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, jakie nam oferują jego właściciele. Niektóre tartaki po prostu sprzedają drewno. Inne bardziej dbają o klientów, oferując im także suszenie, przycinanie i struganie konkretnych elementów. Bardzo przydatną usługą jest budowa konstrukcji drewnianych, na przykład więźb dachowych. Budową nowoczesnych i solidnych wiązarów dachowych przy użyciu zaawansowanych technologii zajmuje się tartak Frost Joanna. FPH.

– Wykonujemy wiązary dachowe przy użyciu technologii płytek kolczastych. Jest to nowoczesna metoda łączenia konstrukcji drewnianych polegająca na wciśnięciu, a właściwie wprasowaniu za pomocą prasy o bardzo dużym nacisku, płytki z blachy stalowej z wytłoczonymi kolcami w drewniane elementy konstrukcji. Dzięki tej technologii uzyskujemy trwałe, wytrzymałe połączenie, a płytki kolczaste eliminują koncentrację naprężenia, jakie wystąpić może przy użyciu gwoździ lub elementów klejonych – wyjaśnia pracownik firmy. Tartak dysponujący nowoczesnym sprzętem i wykorzystujący do obróbki drewna zaawansowane technologie to coś, co warto docenić. Można tam nie tylko kupić drewno budowlane, ale także zamówić gotowe konstrukcje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz