Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na pracę tymczasową?

Dlaczego warto zdecydować się na pracę tymczasową?

W dzisiejszych czasach posiadanie stałej umowy o pracę jest wyznacznikiem stabilności życiowej. Ze względu na zmieniający się rynek pracy brakuje jednak młodych specjalistów w niszowych zawodach. Pracodawcy oczekują od kandydatów młodego wieku i bogatego doświadczenia, czym trudno się pochwalić będąc świeżo upieczonym absolwentem studiów. W jaku sposób praca tymczasowa może pomóc w osiągnięciu celów zawodowych i budowaniu ścieżki kariery?

Zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy

Studia to czas intensywnej nauki, który trudno pogodzić z pracą zawodową. Praca tymczasowa jest w tym przypadku korzystnym rozwiązaniem, gdyż wyróżnia się dużą elastycznością. Pracownik sam ustala sobie dni i godziny pracy, dlatego można to bez problemu zgrać z planem zajęć na studiach. Już na tym etapie warto zadbać o swoją przeszłość i budować doświadczenie zawodowe, aby ułatwić sobie znalezienie pracy po ukończeniu nauki.

Wybór ścieżki zawodowej

Młodzi ludzie często nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość i trudno im zdecydować co chcieliby robić w życiu. Praca tymczasowa jest dobrym pomysłem, aby poznać od środka specyfikę różnych zawodów. W agencjach pracy tymczasowej takich jak Dora Job można znaleźć oferty z wielu sektorów zatrudnienia np. produkcja, handel czy obsługa klienta. Skierowane są one do absolwentów szkół średnich, studentów, a także osób starszych i zatrudnionych na stałe, które chcą podnieść swoje kwalifikacje lub dorobić do podstawowej pensji.

Zatrudnienie na stałe

Praca tymczasowa dla wielu osób okazała się przepustką do stałego zatrudnienia. Pracodawcy chętnie zostawiają pracowników tymczasowych na dłużej, organizując im dodatkowe szkolenia specjalistyczne, a następnie zatrudniając na stałą umowę o pracę. Oczywiście nie każdy może liczyć na takie wyróżnienie, jednak warto się starać i pokazywać swoje zaangażowanie, aby zwiększyć swoje szanse na stałe zatrudnienie lub budować pozytywne referencje, które mogą się przydać w przyszłości. Praca tymczasowa daje oprócz tego możliwość:

  • nawiązania kontaktów biznesowych,
  • samorozwoju,
  • podnoszenia kwalifikacji,
  • poznania od podstaw specyfiki różnych zawodów.

Na rynku ofert tymczasowych wiele się zmieniło zarówno pod względem wynagrodzenia, jak i dostępności do ciekawych propozycji zawodowych. Pracownicy tymczasowi są zatrudniani w wielu sektorach i często w ten sposób rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową, pnąc się po szczeblach kariery i z pracownika szeregowego obejmują wysokie stanowiska pracy.

Opracowanie:
Łódź, Wólczańska 241 lok. 02
tel. 692 440 655
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz