Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Dlaczego warto korzystać z usług agencji pracy tymczasowej?

Agencje pracy tymczasowej stają się coraz bardziej popularne. Praca tymczasowa jest specyficzną formą zatrudniania. Współpraca jest nawiązywana między trzema stronami: pracownikiem, pracodawcą i agencją. Agencje są odpowiedzialne za odpowiednie połączenie kandydata z firmą, która szuka pracownika. Zgodnie z przepisami to agencja zatrudnia osobę, świadczącą pracę na rzecz określonego pracodawcy.

W jaki sposób działają agencje zatrudnienia?

Agencje pracy w Polsce, takie jak Work Time Sp. z o.o., działają w sposób legalny. Muszą mieć numer wpisu do rejestru agencji zatrudnienia. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dana firma działa legalnie, skorzystaj z Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Przeglądając ogłoszenia, oferty pracy i dokumenty, zwróć szczególną uwagę na to, czy widnieje na nich taki numer. Jeżeli agencja nie chce Ci podać numeru, lepiej zrezygnuj z jej usług.

Kto najczęściej szuka pracy tymczasowej?

Klientów agencji pracy tymczasowej możemy podzielić na kilka grup:

  1. osoby niepełnoletnie,
  2. studenci dzienni i zaoczni,
  3. osoby po 50 roku życia,
  4. osoby bezrobotne, które pilnie szukają pracy,
  5. osoby zainteresowane pracą za granicą.

Cenne doświadczenie

Praca tymczasowa stwarza świetną okazję do zdobycia doświadczenia zawodowego. Dlatego chętnie wybierają ją studenci, absolwenci i osoby, które chcą się przekwalifikować. Zwykle mają dużą wiedzę teoretyczną, ale nie umieją jej zastosować w praktyce. Dzięki pracy tymczasowej przyswajają niezbędne umiejętności. Przydadzą się w dalszej karierze zawodowej. Takie osoby mogą sprawdzić, czy rzeczywiście chcą wykonywać dany zawód. Zweryfikują i sprecyzują swoje oczekiwania względem danego stanowiska i pracodawcy. Jednocześnie nie muszą nawiązywać długoterminowej współpracy z konkretną firmą. Jest to świetne rozwiązanie dla osób niezdecydowanie. Swoją wiedzę i umiejętności mogą później wykorzystać na rozmowach kwalifikacyjnych i w stałym zatrudnieniu.

Elastyczne zatrudnienie

Praca tymczasowa jest idealną opcją dla osób, które nie mogą pracować na pełny etat lub w stałych godzinach. Mogą ją bez problemu dopasować do innych obowiązków. Warto też przypomnieć, że pracownikom tymczasowym przysługuje urlop w wymiarze 2 dni za każdy przepracowany miesiąc u danego pracodawcy. Umowa o pracę tymczasową jest formą umowy o pracy. Dlatego każdy pracownik tymczasowy ma odprowadzane wszystkie składki na ubezpieczenie społeczne. Ponadto ma prawo do płatnego L4.

Krótsza i mniej skomplikowana rekrutacja

Jeśli szukaliśmy już pracy, prawdopodobnie wiemy, jak zawiły i długi może być cały proces rekrutacyjny. Może składać się z wielu etapów, które dokładnie sprawdzają wiedzę i umiejętności kandydatów. Osoby przeprowadzają testy osobowościowe, aby znaleźć idealnego pracownika. Jeśli bardzo zależy nam na szybkim podjęciu zatrudnienia, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pracy tymczasowej.

Opracowanie:
Przemyśl, pl. Na Bramie 8
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz