Materiał Partnera

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły baletowej?

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły baletowej?

Taniec to zdecydowanie najczęściej wybierane przez rodziców zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. W tej dziedzinie dostępnych jest wiele dyscyplin, a jedną z najpopularniejszych jest balet. Dużo dziewczynek marzy o tym, by przywdziać tiulową spódniczkę, stanąć przy drążku gimnastycznym i ćwiczyć płynne ruchy pod okiem doświadczonej instruktorki. I warto to marzenie spełnić, gdyż udział w zajęciach baletowych niesie za sobą wiele korzyści. Jakich?

Piękna postawa ciała

Skrzywienie kręgosłupa to popularna wada postawy wśród dzieci i młodzieży. Powstawaniu nieprawidłowości sprzyja siedzący tryb życia, praktycznie nieprzerwane korzystanie z komputera i smartfona i brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ciężko zabronić dziecku korzystania z osiągnięć nowoczesnej technologii, jednak warto zadbać o to, by w jego życiu panowała równowaga. Mogą w tym pomóc właśnie lekcje baletu. W trakcie ich trwania nasza pociecha wykonuje szereg ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Dziecko pracuje także nad utrzymywaniem prawidłowej postawy ciała – proste plecy, wydłużona sylwetka, utrzymywanie poprawnego napięcia mięśniowego i pozycji stóp. Balet to gracja i świadomość każdego ruchu.

Dobra koordynacja ruchowa

Koordynacja ruchowa jest niezmiernie ważna w rozwoju każdego dziecka. Brak umiejętności zsynchronizowania poszczególnych ruchów ciała może w przyszłości wiązać się z zaburzeniami motoryki. Jak przekonuje właścicielka Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku- Białej – podczas tańca dziecko uczy się zapamiętywać ruchy, układy taneczne i całą choreografię. Koordynacja ruchowa pociechy wciąż się rozwija, osiągając wysoki poziom.

Uwrażliwienie na sztukę

W dobie powszechnej cyfryzacji i internetowych rozrywek, wielu z nas zapomina o bardziej tradycyjnych formach spędzania wolnego czasu. Już tylko nieliczni wybierają teatr czy operę zamiast wieczornego seansu przed telewizorem. Niestety także dzieci stają się coraz mniej uwrażliwione na sztukę, gdyż nie mają z nią większej styczności. Balet poszerza horyzonty. Na zajęciach nasza pociecha oswaja się z muzyką klasyczną i poznaje jej twórców. Odkrywa także inne rodzaje tańca takie jak taniec współczesny, ludowy czy historyczny. W dziecku wzrasta chęć zgłębiania wysokiej kultury, ma bardziej otwarty umysł i chętniej obcuje ze sztuką różnego typu.

Umiejętność pracy w grupie

Praca w grupie jest bardzo ważna. Uczymy się jej już od najmłodszych lat, podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami. Umiejętność współpracy przydaje się w szkole, na studiach, w pracy i w codziennym życiu. I to kolejna rzecz, której dziecko nauczy się uczęszczając na zajęcia z baletu. W końcu to od grupy osób zależy powodzenie danej sztuki czy konkretnego projektu tanecznego. Ponadto dziecko ma szansę poznać przyjaciół z podobnymi do niego zainteresowaniami i nawiązać relacje na całe życie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz