Materiał Partnera

Dlaczego warto zainstalować żaluzje fasadowe?

Dlaczego warto zainstalować żaluzje fasadowe?
Żaluzje fasadowe to alternatywa dla klasycznych rolet zewnętrznych. Ich głównymi zaletami jest niebanalny design i niesamowita funkcjonalność. Dzięki lekkiej konstrukcji, są również bezproblemowe w montażu i proste w użytkowaniu.

Nowoczesne projekty domów coraz częściej stawiają na przestrzenne, jasne pomieszczenia. Efekt ten otrzymujemy dzięki przeszkleniom, które mogą zająć nawet całą ścianę. Żeby nie dopuścić latem do nadmiernego nasłonecznienia i dodatkowo zabezpieczyć okna przed włamaniem, coraz częściej stosuje się specjalne żaluzje fasadowe. To nowoczesna alternatywa wewnętrznych osłon, ponieważ odbija promienie już przed szybą, dlatego skuteczniej przeciwdziała nagrzewaniu.

Żaluzje fasadowe to także dobre zastępstwo dla tradycyjnych rolet, ponieważ w połączeniu z energooszczędnymi oknami stanowią doskonałą barierę termiczną i akustyczną. Pozwalają przyjemnie przyciemnić pomieszczenia latem i tworzą dodatkową barierę osłonną pomiędzy oknem a żaluzją zimą, powodując zmniejszenie strat energii i obniżając koszty ogrzewania budynku. Żaluzjami fasadowymi możemy sterować za pomocą napędu elektrycznego łącząc go np. z zegarem sterującym albo czujnikami pogodowymi, które pozwolą nam w pełni zautomatyzować sterowanie lamelami.

Jakie są zalety żaluzji fasadowych?

Po pierwsze, dzięki ustawieniu lameli pod różnym kątem, żaluzje fasadowe pozwalają nam kontrolować natężenie światła słonecznego według naszych potrzeb. Mają również bardzo nowoczesną stylistykę, dlatego dobrze pasują nie tylko do nowoczesnych domów, ale także do biurowców, sklepów i galerii handlowych. Zdaniem użytkowników, żaluzje fasadowe prezentują się wyjątkowo estetycznie i modnie, a dzięki szerokiej gamie kolorystycznej lameli, można je bez trudu dopasować do fasady  w każdym stylu.

Jak dodaje pracownik firmy ROLL-Adam: Kolejną zaletą żaluzji fasadowych jest lekka, prosta konstrukcja, umożliwiająca ich montaż bez skomplikowanych prac adaptacyjnych nawet na nietypowych fasadach. Stanowią również skuteczną barierę zabezpieczającą otwory okienne przed zanieczyszczeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki czemu, dają mieszkańcom możliwość zachowania prywatności i znacząco poprawiają poczucie bezpieczeństwa domowników.

Żaluzje fasadowe coraz częściej są nazywane trendem przyszłości, ponieważ doskonale wpisują się w nowoczesne projekty architektoniczne. Dzięki nim, nie tylko zwiększa się komfort domowników, ale pozwalają równocześnie stworzyć też ciekawe wykończenie budynku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz