Materiał Partnera

Dlaczego warto wybierać ekologiczne kosmetyki?

Dlaczego warto wybierać ekologiczne kosmetyki?

Ekologiczne kosmetyki używane do pielęgnacji ciała to obecnie jeden z trendów bijących rekordy popularności. Szampony do włosów, płyny do mycia rąk czy do kąpieli z naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia i skóry składem znikają z półek drogeryjnych sieci niczym świeże bułeczki. Co sprawia, że to nie tylko sezonowa moda, a zainteresowanie nimi regularnie wzrasta? Co mają w sobie ekologiczne kosmetyki? Dlaczego warto je stosować?

Dobry szampon – zdrowe włosy

Wielu z nas ogromną wagę przykłada do pielęgnacji włosów. Ich wygląd, kondycja oraz zdrowie należy od kilku czynników. Jednym z nich jest odpowiednia dieta, bogata w witaminy oraz składniki odżywcze, takie jak witamina H czy B7 oraz miedź, cynk i selen. Oprócz diety na kondycję włosów wpływ mają kosmetyki używane codziennie do mycia oraz pielęgnacji. Powinny być one bezpieczne dla skóry głowy oraz zawierać składniki pochodzące z natury. Tak jak w przypadku szamponów, które w swojej ofercie ma Szym-Pol Kęty, dystrybutor ekologicznej chemii profesjonalnej. Ich receptura oparta jest na ekstraktach ziołowych i na wyciągach z roślin, przez co ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej w postaci wysypki czy zaczerwienienia jest zdecydowanie mniejsze niż podczas stosowania tradycyjnych produktów. Ponadto doskonale nawilżają skórę, przez co włosy stają się lśniące i mocniejsze.

Produkty do kąpieli i do rąk

W ciągu dnia mycie rąk jest jedną z najczęściej powtarzanych czynności. To dobry nawyk, gdyż wszystko czego dotykamy, np. klamki, pieniądze, klawiatura komputera, uchwyty w komunikacji miejskiej posiadają mnóstwo bakterii i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dlatego tak istotną kwestią jest rodzaj używanych preparatów. Częste mycie rąk przesusza skórę. Naturalne kosmetyki kryją w sobie bogactwo składników, które temu zapobiegają, m. in. oleje organiczne, np. masło shea, kakaowe, olej kokosowy czy z awokado. Ich kolejną zaletą jest przepiękny zapach oparty na naturalnych olejkach. Pozbawione parafiny i gliceryny umożliwiają przenikanie odżywczych substancji do wnętrza skóry. Ekologiczne płyny nie zawierają szkodliwych parabenów i sztucznych barwników.

Korzystne właściwości dla środowiska

Wzrost świadomości wśród społeczeństwa dotyczący kwestii ochrony środowiska spowodował zwiększoną selekcję podczas wyboru różnych produktów, również w przypadku kupowania kosmetyków. Naturalne szampony, płyny do kąpieli czy produkty do mycia rąk, dostępne w ofercie firmy Szym-Pol Kęty, mają przejrzysty skład bezpieczny dla przyrody. Ich producenci dbają o to, by ulegały biodegradacji, czyli żeby w naturalny sposób powróciły do środowiska. Opakowania wykonywalne są z surowców wtórnych, które także można poddać recyklingowi. Warto zaznaczyć, że ekologiczna chemia nie jest testowana na zwierzętach, dlatego zyskuje uznanie wśród przedstawicieli ruchu ochrony praw zwierząt. W wielu przypadkach takie kosmetyki wykonywane są ręcznie, bez użycia przemysłowych metod, co znacznie zwiększa jakość takich produktów. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz