Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z usług groomera?

Dlaczego warto korzystać z usług groomera?

Posiadanie psa nakłada na właściciela wiele obowiązków. Jednym z nich jest dbanie o wygląd pupila. W tym zakresie warto jest skorzystać z usług profesjonalnego groomera, który zajmie się pielęgnacją czworonoga. Świadomość na temat pielęgnacji zwierząt wciąż rośnie, a to sprawia, że na ulicach coraz częściej spotykamy idealnie ostrzyżone i zadbane psy.

Kim jest groomer?

Najprościej rzecz ujmując, groomer to fryzjer dla psów. Jego praca nie ogranicza się jednak wyłącznie do strzyżenia i układania fryzur u czworonogów, ale dotyczy również szeroko pojętej pielęgnacji – mycia, czesania, trymowania sierści, a także czyszczenia skóry, jamy ustnej, uszu i oczu. Do groomera warto się więc wybrać, jeśli zależy nam na zadbaniu o zwierzaka zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. W dobrych salonach groomerskich możemy także liczyć na cenne rady dotyczące codziennej pielęgnacji zwierząt.

Należy pamiętać, żeby na każdą wizytę u groomera zabierać ze sobą książeczkę zdrowia psa oraz wykaz aktualnych szczepień. Standardowa wizyta trwa zazwyczaj ok. 2 godziny.

W woj. małopolskim godnym polecenia groomerem jest Małgorzata Waresiak, która prowadzi salon TOBI w Zuburzycy Górnej. W codziennej pracy wykorzystuje najlepsze jakościowo kosmetyki i narzędzia, dzięki czemu świadczone przez nią usługi są najwyższej jakości i zapewniają pełne bezpieczeństwo naszym czworonogom.

Dlaczego strzyżenie psów jest ważne?

Strzyżenie to dla psów zabieg nie tylko estetyczny, ale również podstawowa czynność higieniczna. Nieodpowiednio wypielęgnowana sierść staje się bowiem siedliskiem bakterii, insektów i grzybów, a także wielu zabrudzeń. Jeśli nie będziemy o nią dbać, nasz zwierzak może zacząć mieć problemy skórne lub dostać alergii albo mieć problemy z termoregulacją organizmu. Dlatego regularne wizyty u groomera są tak istotne. Bardzo duży wpływ na stan skóry i sierści psa ma również sposób jego żywienia, dlatego warto wybierać wysoko jakościowe karmy.

Które rasy psów wymagają strzyżenia?

Wiele osób myśli, że usługi fryzjerskie są potrzebne jedynie psom wystawowym. Nic bardziej mylnego. Wiele ras psów wymaga regularnych wizyt u groomera. Dotyczy to szczególnie tych psów, które mają długie i gęste owłosienie, należą do nich m.in. pudle, teriery, sznaucery, foxteriery, shih-tzu czy nowofundlandy.

Strzyżeniu powinniśmy poddać pupila również wtedy, gdy ma on problemy ze skórą, nadmiernie traci sierść, ma alergię czy egzemę – skrócenie sierści może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz