Materiał Partnera

Psi fryzjer – czy strzyżenie jest dobre dla naszego pupila?

Psi fryzjer – czy strzyżenie jest dobre dla naszego pupila?

Salony piękności dla psów w Polsce zaczęły się pojawiać kilka lat temu, jednak wciąż budzą pewne kontrowersje. Nie brakuje osób, które uważają zabierania psa do fryzjera za przejaw ekstrawagancji. Wiele osób uważa też, że taka pielęgnacja nie może być zdrowa dla czworonoga. Tymczasem nic bardziej mylnego. Odpowiednio przystrzyżona sierść nie przeszkadza zwierzakowi i pozwala mu być aktywnym.

Groomer, czyli psi fryzjer

Psi fryzjer, prawidłowo nazywany powinien być groomerem. Zastanie groomerem wymaga wielu konkretnych cech osobowości i umiejętności. Przede wszystkim, groomer musi mieć odpowiednie podejście do zwierząt. Powinien podchodzić do nich z empatia i z szacunkiem. Ważna jest też odpowiednia kondycja fizyczna – zapanowanie nad psem, który obawia się strzyżenia może być trudne. Poza tym, groomer musi mieć też odpowiednie poczucie estetyki. Żeby zostać groomerem trzeba skończyć specjalne kursy. W trakcie kursu dowiaduje się, jak prawidłowo należy strzyc sierść  zwierzaków, oraz jak ją pielęgnować, by nie zaszkodzić naszemu pupilowi. Tak więc, jak łatwo zauważyć, strzyżenie w salonie groomerskim jest znacznie bezpieczniejsze dla naszego pupila, niż podcinanie sierści zwierzaka w domu. Groomer posiada fachową wiedzę, która pozwala przeprowadzić prace pielęgnacyjne, tak by nasz czworonożny przyjaciel czuł się dobrze. Bardzo dobrą opieką naszego zwierzaka otoczą pracownicy Salonu Psiej Urody Stylowy Pupil. Poza tym w salonie groomerskim znajdziemy odpowiedni sprzęt, akcesoria i środki przeznaczone do pielęgnacji zwierząt. Tego rodzaju specyfiki nie zaszkodzą naturalnej florze bakteryjnej naszego psa.

Nie tylko strzyżenie

Nazwa groomer wywodzi się z języka angielskiego – to groom znaczy szczotkować. Groomer zajmuje się więc nie tylko strzyżeniem, chociaż z tym go identyfikujemy. Jego najważniejszym zadaniem jest jednak prawidłowa pielęgnacja psiej sierści. W tym celu w psim salonie piękności wykonywane jest wiele różnych zabiegów. Od mycia, przez strzyżenie, czesanie, usuwanie martwej sierści czy modelowanie. Dzięki temu nie tylko wygląd futra, ale też jego stan ulegają znacznej poprawie. Nawet, jeśli pies nie lubi takich zabiegów pielęgnacyjnych, dobry groomer da sobie z nim radę. Taka osoba musi mieć bardzo dobre podejście do zwierząt. Osoba, która zawód groomera wykonuje już dłuższy czas, podpowie nam też, jak dbać o sierść zwierzaka w domu, przede wszystkim poprzez odpowiednio zbilansowana dietę i pielęgnację.

Opracowanie:
Biłgoraj, Czerwonego Krzyża 22
tel. 607 084 976
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz