Materiał Partnera

Profesjonalni pracownicy ze wschodu - dzięki specjalistycznej agencji pracy

Profesjonalni pracownicy ze wschodu - dzięki specjalistycznej agencji pracy

Znalezienie zwykłego pracownika a co dopiero odpowiedniej i wykwalifikowanej osoby na określone stanowisko w firmie w obliczu dzisiejszego braku bezrobocia i rąk do pracy może oznaczać dla przedsiębiorcy konieczność przeprowadzenia długotrwałego procesu rekrutacyjnego. W połączeniu z szeregiem niezbędnych do wypełnienia formalności, oraz problemami ze znalezieniem osoby o odpowiednich kwalifikacjach i umiejętnościach sprawia to, że pracodawcy niełatwo jest znaleźć właściwego kandydata. Pomocne okazują się wtedy agencje pracy – co konkretnie oferują?

Odpowiednia motywacja

Pracownik musi być przede wszystkim chętny do wykonywania określonych obowiązków na proponowanym przez firmę stanowisku. Jego motywacja przekłada się na jakość pracy i wpływa na zadowolenie pracodawcy, dając tym samym satysfakcję zatrudnionej osoby oraz możliwość otrzymania awansu czy lepszych warunków finansowych. Właściwie zmotywowani oraz dyspozycyjni pracownicy z Ukrainy i innych krajów bloku wschodniego stanowią obecnie coraz większą część rynku pracy. Zatrudniani są oni przez renomowane agencje pracy, które dbają o zrzeszanie jedynie osób gwarantujących solidne wykonywanie powierzonych obowiązków. W ten sposób działa m.in. BestConnection.pl  – agencja, która oferuje pracowników dostępnych bez względu na miejsce pracy oraz charakteryzujących się motywacją, kwalifikacjami oraz dyspozycyjnością. Profesjonalni pośrednicy zajmują się także wszelkimi sprawami związanymi z koordynacją przyjazdu pracowników do Polski – działania w tym zakresie zgodne są z obowiązującymi na terenie Polski przepisami prawnymi. Legalność zatrudnienia jest jednym z priorytetów specjalistycznych agencji pracy – co jeszcze są w stanie zaoferować pracodawcom poszukującym wykwalifikowanych fachowców na konkretne stanowiska?

Wszystko pod kontrolą

Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz kwalifikacjom pośredników w Best Connection pracownicy z krajów takich jak Ukraina, Białoruś Gruzja, Mołdawi, Federacji Rosyjskiej, Armenii są zatrudniani w pełni legalnie. Wszelkie formalności wypełniane są przez agencję pracy, która dba także o sprawy związane z obowiązującymi przepisami prawnymi na terenie obu krajów. Niezbędna jest możliwość legalnego stałego pobytu – odpowiednie dokumenty związane z jej uzyskaniem dostarczane są przez agencję pracy do konkretnych urzędów, dzięki czemu oferowani pracownicy z poza unii europejskiej  mogą przebywać na terenie Polski. Odpowiedzialność w tym zakresie ponosi pośrednik, dlatego zatrudniająca firma nie musi się zajmować tego typu kwestiami, co jest rozwiązaniem wygodnym dla przedsiębiorcy. Co ciekawe, agencja pracy zajmie się także dostarczeniem pracownika pod wskazane przez pracodawcę miejsce. Dzięki temu trafi on bezpośrednio do zakładu, gdzie zapozna się ze swoimi obowiązkami oraz stanowiskiem pracy. Kompleksowa obsługa wraz z możliwością stałej opieki prowadzonej przez koordynatora to również zalety wdrożenia takiego rozwiązania do przedsiębiorstwa. W przypadku leasingu pracownika ze wschodu warto zatem postawić na specjalistyczną agencję pracy, która zadba o niezbędne formalności oraz przygotuje cały proces w taki sposób, by wszystko odbywało się w pełni legalnie. To bardzo ważne, bowiem ewentualne nniedopatrzenia w tym zakresie mogą skutkować poważnymi karami dla przedsiębiorcy. Jakie jeszcze korzyści płyną ze współpracy z agencjami pracy oferującymi leasing pracowników z Ukrainy?

Kompleksowe usługi

Agencja pracy jest więc w stanie zaproponować przedsiębiorcy wykwalifikowane osoby na konkretne stanowiska. Zajmie się ich legalnym pobytem oraz formalnościami związanymi z zatrudnieniem, ale to nie koniec świadczonych usług. Agencja może zająć się organizacją zakwaterowania dla pracowników, dzięki czemu zamieszkają oni w komfortowych warunkach niedaleko miejsca pracy. To bardzo istotne, daje bowiem możliwość szybkiego zjawienia się w firmie. Warto także pamiętać o tym, że renomowane agencje pracy zrzeszają osoby chętne zarówno do pracy stałej, jak i tymczasowej. Profesjonalizm tego typu pośredników gwarantuje także możliwość wymiany pracownika bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Pracodawca nie musi prowadzić żmudnego procesu rekrutacyjnego na dane stanowisko. Werbowaniem odpowiednich osób zajmuje się agencja pracy, w której specjaliści od rekrutacji decydują się na zatrudnienie jedynie odpowiednich osób wykazujących chęci do pracy oraz dysponujących określonymi kwalifikacjami czy umiejętnościami. Agencja zrealizuje również niezbędne badania lekarskie czy zajmie się dostarczeniem właściwej odzieży roboczej zgodnej z wykonywanymi czynnościami przez pracownika.

Agencja odpowiedzialna jest również za kontrolę kadr przez co z obowiązków pracodawcy znika rejestracja pracownika w ZUS, opłacanie składek do ZUS oraz wypłata wynagrodzenia - robi to agencja. Nie ocenionym zyskiem pracodawcy jest brak wypłaty jakichkolwiek świadczeń w czasie kiedy pracownik przebywa na urlopie wypoczynkowym lub na zwolnieniu lekarskim.

Leasing pracowniczy jest więc sporym udogodnieniem dla firmy i nieodzownym w dzisiejszych czasach sposobem pozyskiwania kadry pracowniczej – warto
zdecydować się na współpracę z agencją oferującą profesjonalnych pracowników z Ukrainy czy innego państwa. To gwarancja zatrudnienia osób o nienagannej opinii, dyspozycyjnych i właściwie zmotywowanych do pracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz