Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe już od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością, jednak wiele osób wciąż jeszcze waha się przed ich wyborem. Oto kilka powodów, dla których warto zastąpić nimi okulary.

Znakomita jakość widzenia

Współczesna technologia pozwala produkować soczewki kontaktowe odpowiednie do korekcji wad wzroku o różnym stopniu skomplikowania, w tym również astygmatyzmu i presbiopii. Zasadniczą przewagą soczewek nad okularami jest fakt, że poruszają się one wraz z gałką oczną, dlatego nosząca je osoba nie ma problemu z widzeniem peryferyjnym – niezależnie od tego, w którą stronę skierujemy wzrok, wszystko widzimy z jednakową wysoką jakością. Soczewki nie posiadają również innych wad okularów: nie zachodzą mgłą, nie mokną w czasie opadów deszczu czy śniegu, nie rysują się. Nie powodują również zniekształceń obrazu, takich jak odbłyski światła, które mogą utrudniać pracę przy komputerze czy prowadzenie samochodu.

Komfort korzystania

Wiele osób wzdraga się przed noszeniem soczewek ze względu na fakt, że trzeba je włożyć do oka. Wbrew pozorom jednak soczewka nie powoduje żadnego fizycznego dyskomfortu podczas noszenia. Wręcz przeciwnie – soczewki wykonywane są ze specjalnych materiałów, które nie podrażniają gałki ocznej, nie powodują jej wysuszenia i nie blokują dostępu do powietrza. Ponadto nie posiadają oprawek, które mogą uciskać nos oraz skórę w okolicach uszu, szczególnie w połączeniu z ciasnymi nakryciami głowy. Są tak wygodne, że w pewnym momencie możemy zapomnieć o tym, że je nosimy. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane przez osoby uprawiające nawet bardzo dynamiczne dyscypliny sportowe.

Estetyka

Soczewki kontaktowe są całkowicie przezroczyste, nie zmieniają wyglądu oka i w żaden sposób nie wpływają na nasz wygląd. Jest to ogromna korzyść dla osób, które nie przepadają za okularami, uważają je za nieestetyczne lub z innych powodów nie chcą sygnalizować swojemu otoczeniu, że maja problemy ze wzrokiem. W sprzedaży dostępne są również soczewki kosmetyczne, które nie korygują wady wzroku, lecz zmieniają wygląd oka, np. kolor tęczówki.

Należy pamiętać, że nie powinniśmy wybierać soczewek na własną rękę – dla zapewnienia sobie pełnego komfortu widzenia i bezpieczeństwa powinniśmy przed kupnem soczewek wykonać badanie wzroku w profesjonalnym salonie optycznym, takim jak firma Optycorp z Warszawy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz