Artykuł sponsorowany

Jak przebiega dobór soczewek kontaktowych? Zakład Usług Optycznych Wiesława Kędzior

Jak przebiega dobór soczewek kontaktowych? Zakład Usług Optycznych Wiesława Kędzior

Osoby zmuszone do noszenia okularów korekcyjnych mają kilka sposobów na to, by z nich zrezygnować. Zdecydowanie najwygodniejszą i najkorzystniejszą ekonomicznie opcją jest zakup dobrze dobranych soczewek kontaktowych. Ich popularność w ostatnich czasach bardzo szybko rośnie, co związane jest z elastycznością soczewek – możemy za ich pomocą korygować niemal każdą wadę, od krótkowzroczności przez starczowzroczność po astygmatyzm.

Chcesz nosić soczewki kontaktowe? Odwiedź specjalistę!

Przygodę z soczewkami kontaktowymi zaczniemy od wizyty w gabinecie specjalisty, takim jak Zakład Usług Optycznych Wiesława Kędzior z Dębicy. To tutaj nasz wzrok zostanie dokładnie zbadany, co pozwoli ocenić, czy będziemy mogli zastosować soczewki. Bez obaw – oferta soczewek jest na tyle elastyczna, a technologia ich produkcji tak rozwinięta, że bardzo rzadko zmuszeni będziemy do porzucenia pomysłu noszenia „kontaktów”.

Zatem, jako że zazwyczaj korekcja wady wzroku za pomocą soczewek jest jak najbardziej możliwa, specjalista zaraz po sprawdzeniu ostrości wzroku przejdzie do kolejnych badań. Zmierzona zostanie krzywizna rogówki, ustalona refrakcja oka oraz sprawdzony jego przedni odcinek. Ocenie w trakcie badania podlega także zdolność naszych oczu do wydzielania łez. Jest to o tyle istotne, że oko z nałożoną nań soczewką kontaktową może mieć tendencje do przesuszania się i jeśli mamy tego typu predyspozycje bez soczewek, po ich nałożeniu mogą pojawić się problemy. Nie wyklucza to oczywiście możliwości zastosowania soczewek – konieczne będzie jednak używanie nawilżających kropel do oczu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o swoich soczewkach

W przypadku niektórych wad wzroku lub specyficznej budowy oka natychmiastowe otrzymanie soczewek nie będzie możliwe – zostaną one dla nas zamówione i wizytę u specjalisty będziemy musieli ponowić po tym, jak soczewki trafią do zakładu optycznego.

Gdy już soczewki dla nas będą dostępne, optometrysta lub okulista przeszkoli nas w ich zakładaniu i zdejmowaniu. Zostaniemy także pouczeni, jak należy opiekować się soczewkami. W zależności od ich typu zalecenia od specjalisty mogą być inne. Np. soczewki miesięczne po zdjęciu będziemy musieli umieszczać w specjalnym pojemniczku, a od czasu do czasu będzie wymagane ich manualne czyszczenie. W przypadku soczewek jednodniowych tego problemu nie ma.

Dobór właściwego typu soczewek zależy w pierwszej kolejności od parametrów naszego wzroku oraz oczu, a dopiero później od preferencji – nie ma bowiem problemu, by zamówić soczewki przeznaczone do noszenia w danym okresie, niezależnie od wady i parametrów.

Zakład Usług Optycznych Wiesława Kędzior - oferta

Zakład Usług Optycznych Wiesława Kędzior działa w Dębicy i istnieje na rynku od 1990 roku. Oferuje profesjonalny dobór soczewek kontaktowych i okularów korekcyjnych dla dorosłych i dzieci. W Zakładzie znajdziemy bogaty asortyment okularów i soczewek, w tym okulary dziecięce, progresywne, dwuogniskowe, przeciwsłoneczne, korekcyjne jednoogniskowe oraz soczewki kontaktowe i płyny do pielęgnacji. Zawsze pomoże nam wykwalifikowany personel z doświadczeniem w branży optycznej. Zakład Usług Optycznych Wiesława Kędzior gwarantuje indywidualne podejście do klienta.

Opracowanie:
Dębica, Jana III Sobieskiego 7
tel. 14 681 76 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz