Materiał Partnera

Dlaczego należy sprzątać po swoim psie?

Dlaczego należy sprzątać po swoim psie?

Posiadanie w domu psa to nie tylko przyjemność. Pies jest znakomitym towarzyszem życia człowieka i zabaw dla dzieci, ale jego obecność wiąże się także z szeregiem obowiązków. Wbrew pozorom nie jest to tylko dbanie o prawidłowe wyżywienie i zdrowie czworonoga, ale także konieczność sprzątania po nim na spacerach. Dlaczego warto to robić i czy grozi nam coś za nieposprzątanie po naszym czworonogu?

Czystość i estetyka naszego otoczenia

Sprzątanie po naszym psie to bardzo ważna czynność, której powinien przestrzegać każdy właściciel psa, jeśli chcemy, aby nasze chodniki i parki były czyste oraz by dało się po nich swobodnie spacerować. Jest to też tak po prostu nasz moralny obowiązek, z którego istnienia powinien zdawać sobie sprawę każdy właściciel psa. Nikt chyba nie lubi przebywać w brudnym i pełnym psich kup otoczeniu oraz bacznie zwracać uwagę na każdy krok, by nie nadepnąć na przykrą „niespodziankę”.

Wiele osób, zwłaszcza w okresie wiosny i lata, chętnie spędza czas wolny w parkach. Aby wypoczynek w tych miejscach był przyjemny i komfortowy, otoczenie musi być jednak czyste i schludne. Dzięki temu, bez obaw można pokusić się o rozłożenie na trawie koca czy urządzenie w parku pikniku. Dbanie o pozostawienie porządku po spacerze z psem jest znacznie ułatwiane także przez władze polskich miast, które zachęcają, by sprzątać po swoim psie. Z tego powodu w parkach montowane są specjalne kosze, jak na przykład te z firmy Eko-Asklepios, które przeznaczone są na psie nieczystości – nie ma więc konieczności szukania pojemnika, by je wyrzucić. Dbanie o czystość po naszym psie nie jest także trudnym zadaniem. Wystarczy bowiem pamiętać, aby na spacer zabrać ze sobą kilka jednorazowych torebek, w których umieścimy psie nieczystości.

Zdrowie nasze i naszych najbliższych

Nie każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, że pozostawione na trawnikach i w piaskownicach nieczystości mogą być źródłem poważnych chorób zakaźnych. Są one szczególnie niebezpieczne zwłaszcza dla małych dzieci, które często bawią się w parkach i na placach zabaw. Każdy rodzic wie, że ciekawskie dzieci muszą wszystkiego dotknąć i wziąć do ręki. Z tego też powodu właściciele psów powinni zawsze sprzątać po swoim czworonogu, aby pozostawione przez niego nieczystości nie stały się źródłem zachorowania innych osób, które będą korzystały z tych samych, co nasz pies, miejsc. Aby jeszcze bardziej usprawnić proces sprzątania po psie, powstały także specjalne zestawy, które w wygodny i higieniczny sposób pozwolą właścicielowi na wyrzucenie nieczystości do pojemnika. Warto jest z nich regularnie korzystać i utrzymywać czystość w miejscach odwiedzanych przez naszego psa, dzięki czemu stanie się on prawdziwym przyjacielem człowieka.

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz