Materiał Partnera

Cechy dobrego legowiska dla psa

Cechy dobrego legowiska dla psa

Oczywistą rzeczą jest, że nasz przyjaciel na czterech łapach potrzebuje własnego miejsca do spania. Pies zasługuje na własny kąt tak samo jak właściciel, co do tego nie ma wątpliwości. Jak jednak wybrać legowisko dla ukochanego czworonoga, zwłaszcza gdy wybór jest równie zróżnicowany, co ogromny? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź poniżej.

Zwróć uwagę na wymiary

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze legowiska dla naszego psa, jest oczywiście rozmiar. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zwierzę będzie ledwo mieścić się do swojego kojca, bo będzie się albo w nim męczyć, albo po prostu nie będzie z takiego legowiska korzystać. Gdy miejsce do spania będzie z kolei za duże, zwierzak może czuć się nim przytłoczony.

Inną niezwykle istotną cechą dobrego psiego posłania jest materiał, z jakiego legowisko zostało wykonane. Najodpowiedniejsze dla zwierzaka będzie posłanie wykonane z pluszu lub innego miękkiego materiału. Należy pamiętać, że skóra psa lub kota jest dużo delikatniejsza, niż ludzka, dlatego tak istotny jest materiał z którego wykonane jest miejsce do spania i odpoczynku dla zwierzęcia.

Gdzie ustawić legowisko?

Umiejscowienie legowiska jest również niezwykle istotne – należy pamiętać, żeby nie ustawiać kojca w miejscu przechodnim albo narażonym na przeciągi. Pamiętajmy, że pies również może się przeziębić, a jeśli przy każdym przechodzeniu przez pomieszczenie będziemy wpadać na naszego czworonoga, z całą pewnością nie będzie to komfortowe ani dla niego, ani dla nas. Należy pamiętać, że zwierzaki tak jak ludzie, mają różne zwyczaje. Inaczej dobierzemy miejsce dla psa, który ceni sobie spokój i intymność, a inne miejsce będzie wymarzone dla pupila, który lubi mieć oko na wszystko, co dzieje się w domu.

Istotnym aspektem jest praktyczność – ona powinna cechować każde legowisko dla zwierzaka. Dobrze gdy kojec dla psa lub kota, jako miejsce w którym nie tylko sypia, ale również czasem przyniesie sobie coś do jedzenia lub zabawy czy po prostu wytarza się, charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz jest łatwy w czyszczeniu. Jeśli poszewka zdejmuje się z takiego posłania ma możliwość zdjęcia, wtedy mamy znacznie ułatwione zadanie.

Szeroki wybór legowisk dla psów oraz szerokiej gamy akcesoriów dla naszych czworonożnych przyjaciół możemy znaleźć m.in. w sklepie internetowym Pinky Paws.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz