Artykuł sponsorowany

Diagnostyka cukrzycy – badania, które musisz wykonać

Diagnostyka cukrzycy – badania, które musisz wykonać

Cukrzyca to bardzo groźna choroba, która często rozwija się w ukryciu i długo nie wywołuje niepokojących symptomów. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne wykonywanie badań – wówczas zyskamy szansę, na szybie zdiagnozowanie choroby. Pamiętajmy, że nieleczona cukrzyca prowadzi do wielu zdrowotnych powikłań. Jakie badania powinniśmy wykonywać regularnie? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiamy w artykule.

Sygnały alarmujące

Symptomy, które mogą wskazywać na rozwój cukrzycy to między innymi wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu, utrata masy ciała, senność oraz apatia. Jeśli dostrzeżemy powyższe objawy, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza. Niestety, warto pamiętać, że cukrzyca może przebiegać bezobjawowo, a to oznacza, że do wykrycia nieprawidłowości niezbędne są regularnie wykonywane badania. Dlatego nie bagatelizujmy wagi kontrolnych badań krwi z oznaczeniem poziomu glukozy. Dzięki nim będziemy na bieżąco kontrolować stan naszego zdrowia. Badania warto wykonywać w specjalistycznym laboratorium, które cieszy się zaufaniem pacjentów jak Lab-Med w Środzie Śląskiej, w województwie dolnośląskim. Laboratorium dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym i wykonuje badania między innymi z zakresu diagnostyki cukrzycy i nowotworów. Zajmuje się także analizą wyników badań.

Przygotowanie do badań

W profesjonalnym laboratorium medycznym Lab-Med możemy skorzystać z diagnostyki, dzięki której dowiemy się, czy nie mamy problemów zdrowotnych, między innymi związanych z cukrzycą. Pamiętajmy jednak, żeby odpowiednio przygotować się do badań. Aby wyniki były wiarygodne, przed oznaczaniem glukozy na czczo, powinniśmy nie spożywać posiłków ani płynów (możemy pić wodę w niewielkich ilościach) od północy przed porannym pobraniem krwi. Wszelkie zażywane przez nas leki, powinniśmy przyjąć dopiero po wykonaniu badania.

Doustny test tolerancji glukozy

Rankiem pobierana jest krew w celu oznaczenia glukozy. Następnie otrzymujemy do wypicia 250 ml wody, w której rozpuszczona zostaje glukoza. Po dwóch godzinach od jej wypicia krew pobierana jest ponownie. Należy pamiętać, żeby czas między jednym a drugim pobranie krwi spędzić unikając aktywności fizycznej – powinniśmy odpoczywać, najlepiej w pozycji siedzącej. Nie spożywajmy także dodatkowych posiłków.

Cukrzyca prowadzi do bardzo poważnych powikłań, dlatego kluczowa jest diagnostyka cukrzycy i szybie rozpoczęcie leczenia. Zadbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich – regularnie wykonujmy badania krwi w sprawdzonym, doświadczonym laboratorium medycznym Lab-Med.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz