Materiał Partnera

Depilacja laserowa – kiedy się ją stosuje i czy to na pewno bezpieczne?

Depilacja laserowa – kiedy się ją stosuje i czy to na pewno bezpieczne?

Niechciane owłosienie to specyficzny problem. Występujące w różnych miejscach ciała włosy wyglądają nieestetycznie, dlatego stosuje się wiele sposobów ich usunięcia. Świetną metodą pozbycia się niechcianego, nadmiernego owłosienia jest depilacja laserowa. Czy zabiegi tego typu są bezpieczne i kiedy dokładnie można je wykonać?

Bezpieczny zabieg laserem

Kłopoty z niechcianym owłosieniem, które występuje w różnych fragmentach ciała, to zawsze spory dyskomfort. Dla wielu kobiet ma znaczący wpływ na samoocenę – obniża ją, co skutkuje też brakiem pewności siebie. Włosy rosnące w okolicach twarzy, na linii brzucha, pośladkach, plecach czy na klatce piersiowej są nie tylko niełatwe do usunięcia, ale też trudno jest pozbyć się ich skutecznie. Pomocne są w tym zabiegi medycznym laserem diodowym Vectus Palomar dostępne w toruńskim Beauty Medica. Tego typu urządzenie wykorzystuje diodowe emitery wysokiej jakości i największą soczewkę zabiegową, co czyni je najnowocześniejszym obecnie medycznym laserem na rynku. Wydajne chłodzenie w połączeniu z czytnikiem melaniny to kolejne, dodatkowe atuty profesjonalnego sprzętu do usuwania niechcianego, nadmiernego owłosienia. Dzięki nim każdy zabieg przeprowadzany jest nie tylko szybko, ale też przede wszystkim bezpiecznie. Jest on bezinwazyjny, a laser wykorzystany przez wykwalifikowany personel nie podrażnia skóry, nie jest też w stanie jej w żaden sposób uszkodzić. Kiedy jeszcze depilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem?

Problematyczne włosy

Niechciane owłosienie to czasem kłopot nie tylko ze względów estetycznych. Wrastanie włosów w skórę to bolesny i niekomfortowy problem, który pojawia się najczęściej podczas depilacji woskiem. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku również jest zabieg profesjonalnej depilacji laserowej wykonany za pomocą nowoczesnego urządzenia medycznego. Termiczne podgrzanie włosa, mieszka włosowego i unerwionych obszarów prowadzi do skutecznego, trwałego wyeliminowania problemu z niechcianym owłosieniem czy wrastaniem włosów w skórę. Zabieg tego typu jest też bardzo opłacalny ze względów finansowych – wykonuje się go zaledwie raz, a jego efektywność sprawia, że nie trzeba go powtarzać. Mechaniczne usuwanie owłosienia, które skutkuje właśnie m.in. wrastaniem w skórę, zapewnia jedynie krótkotrwałe wyeliminowanie kłopotu. Wpływa też na pojawianie się infekcji i odczynów zapalnych, co nie występuje w przypadku laserowej depilacji. Warto się więc na nią zdecydować – jest w pełni bezpieczna, skuteczna oraz bezbolesna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz