Materiał Partnera

Liposukcja - sposób na zgrabną sylwetkę

Liposukcja - sposób na zgrabną sylwetkę

W naszej kulutrze zgrabna sylwetka jest jednym z elementów współczesnego kanonu piękna. Jest więc w pełni zrozumiała chęć zrzucenia zbędnych kilogramów. W unormowaniu wagi i modelowaniu sylwetki zazwyczaj pomagają dieta i aktywność fizyczna. Co jednak zrobić, jeśli mimo diety i ćwiczeń nie widzimy zadowalających efektów? Odpowiedzią może być liposukcja.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to jeden z zabiegów chirurgii plastycznej. Aby był skuteczny i bezpieczny, powinien być wykonany na nowoczesnym, specjalistycznym sprzęcie, takim jak SYSTEM N.I.L.®(NUTATIONAL Nutational Infrasonic Liposculpture). Liposukcja jest sposobem na modelowanie sylwetki. Ogólnie mówiąc zabieg polega na „rozbiciu” zbędnej tkanki tłuszczowej i jej usunięciu. Można go zastosować na jednej lub kilku częściach ciała. Klienci najczęściej decydują się na usunięcie tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, ramion, podbróka.


Liposukcję poprzedza konsultacja, podczas której pacjent poznaje specyfikę zabiegu, możliwe do osiągnięcia efekty, czy też możliwe ryzyko, jakie niesie ze sobą zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcja, tak jak każdy zabieg, ma pewne przeciwwskazania. Nie można jej wykonywać u osób, które borykają się z chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami, niektórymi chorobami przewlekłymi, miejscowym i uogólnionym stanem zapalnym, zaburzeniami krzepnięcia krwi, czy też niewydolnością krążeniowo-oddechową. Przeciwwskazaniem do liposukcji jest również ciąża.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Choć liposukcja jest skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, to jednak nie można jej traktować jako metody odchudzania. Aby utrzymać szczupłą sylwetkę, należy zadbać o codzienną, zdrową dietę, a także umiarkowaną aktywność fizyczną.

Kilka dni po zabiegu obszary poddane liposukcji są obrzęknięte, bolesne, mogą się na nich pojawiać zasinienia. W miarę upływu czasu oczywiście stopniowo ustępują. Przez mniej więcej miesiąc po zabiegu należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej, podnoszenia ciężarów itp.

Gdzie warto wykonać liposukcję?

Liposukcja powinna być wykonywana wyłącznie przez chirurga plastycznego i wykwalifikowany personal medyczny, na nowoczesnym, bezpiecznym sprzęcie. Tego typu warunki oferuje BonaRevita Klinika Medycyny Estetycznej Piotr Roczniak z Radomia. Oprócz liposukcji, w ofercie kliniki znajdziemy inne usługi z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, chirurgii i laseroterapii, np.: usuwanie zmian skórnych, lipofilling, botox, laserowe usuwanie owłosienia, mikrodermabrazję, a także masaże relaksacyjne i terapeutyczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz