Materiał Partnera

Czyste sprężone powietrze – niezbędne w wielu gałęziach przemysłu

Czyste sprężone powietrze – niezbędne w wielu gałęziach przemysłu

W wielu fabrykach i zakładach produkcyjnych muszą być stosowane sprężarki z czystym powietrzem. Wiele produktów powstaje dzięki działaniu maszyn napędzanych sprężonym powietrzem. Musi być ono oczyszczone, czyli pozbawione wszelkich olejów i uzdatnione do użytku. Sprężone powietrze jest współcześnie wykorzystywane w przemyśle do napędzania wielu urządzeń pneumatycznych, a więc musi ono jednak spełniać wysokie wymagania jakościowe, aby zapewnić bezawaryjną pracę sprzętu. 


Dlaczego korzystać z usług firm zajmujących się projektowanie, sprzedaż oraz serwis urządzeń i komponentów przeznaczonych do uzdatniania sprężonego powietrza?

Oprócz systemów uzdatniania powietrza firmy takie jak Beko Technologies sp. z o.o., oferują rozwiązania w zakresie odprowadzania kondensatu. Inne produkty znajdujące się w ich ofercie są związane z procesową techniką uzdatniania sprężonego powietrza. Zasilane powietrzem urządzenia z reguły źle reagują na zbyt wysoką temperaturę sprężonego powietrza, jego wilgotność czy też zanieczyszczenie. Uzdatnianie sprężonego powietrza w układzie pneumatycznym jest konieczne, aby osiągnąć parametry jakościowe zależne od specyfiki branży i wymagań producenta urządzeń końcowych. Dostosowywanie się do tych wymagań pozwala zachować wysoką jakość i wydajność urządzeń na długo. W ofercie takich firm znajdują się między innymi:

  • filtry sprężonego powietrza,

  • mierniki punktu rosy,

  • filtry wysokociśnieniowe,

  • osuszacze adsorpcyjne,

  • osuszacze membranowe,

  • schładzarki sprężonego powietrza,

  • spusty kondensatu,

  • separatory kondensatu.

W ofercie producentów dostępne są także urządzenia do monitorowania i rejestracji danych, takie jak rejestratory ekranowe, uniwersalne mierniki ręczne czy przyłączane wyświetlacze ze zintegrowanym systemem diagnostycznym. Uzupełnieniem naszej kompleksowej oferty są inspekcje, przeglądy i konserwacje systemów uzdatniania sprężonego powietrza, pomiary wydatków przepływu czy pomiary nieszczelności w sieci. Stosowanie oczyszczania powietrza jest niezbędne. Zasysane powietrze atmosferyczne zawiera zanieczyszczenia takie jak cząstki kurzu, wilgoci w efekcie końcowym wody powstałej w wyniku kondensacji pary wodnej w sieci sprężonego powietrza. Kondensacja ta może prowadzić do znacznych kosztów (korozja, mrożenie itp.). Trzeba więc stosować oczyszczanie sprężonego powietrza. W procesie sprężania pojawia się wiele substancji zanieczyszczających o zróżnicowanym pochodzeniu. W zależności od warunków panujących w sprężarkowni, są to cząstki stałe, wilgoć pochodzące z otoczenia, mieszanina wody-oleju (tzw. kondens), wywodząca się z procesu sprężania oraz odpady z rur i innych elementów wchodzących w skład sieci. Tego wszystkiego należy się pozbyć ze sprężonego powietrza.

Opracowanie:
Warszawa, Pańska 73
tel. 22 314 75 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz