Materiał Partnera

Czym wyróżniają się zawory grzybkowe do sprężarek?

Czym wyróżniają się zawory grzybkowe do sprężarek?

W sprężarkach pracujących w niskich prędkościach i przy niewielkich ciśnieniach różnicowych doskonale sprawdzają się zawory grzybkowe. Elementy o charakterystycznym kształcie mają wpływ na wydajność całego zaworu, minimalizując również ryzyko obniżenia efektywności. Należy jednak pamiętać, że takie parametry wyróżniają wyłącznie najlepsze zawory grzybkowe sprawdzonych producentów.

Praca w trudnych warunkach

Zawory grzybkowe sprawdzają się w sprężarkach pracujących w trudnych warunkach. Ich konstrukcja pozwala na uzyskanie świetnej wydajności nawet przy pojawianiu się problematycznych zanieczyszczeń. Taki zawór do sprężarki oferowany przez sprawdzonego dystrybutora GCS Compressor Products Int będzie optymalnym rozwiązaniem do maszyn pracujących w niższych prędkościach – nie powinny one bowiem przekraczać 500 obrotów na minutę. Warto wspomnieć również o samych tzw. grzybkach, które są najważniejszym elementem tego typu komponentu do sprężarki.

Uszkodzenie jednego z nich w trakcie pracy nie powoduje znacznego spadku wydajności. To niewątpliwie ogromny atut zaworów grzybkowych, które pod tym kątem sprawdzają się lepiej niż konwencjonalne podzespoły, takie jak np. pierścienie koncentryczne czy specjalne płytki z otworami. Warto też wspomnieć o ich konstrukcji, która w przypadku poszczególnych zaworów może się od siebie różnić. Czym zatem dokładnie charakteryzują się konkretne zawory grzybkowe i jak wygląda ich budowa?

Dostępne w różnych konfiguracjach

Zawory grzybkowe mogą być skonstruowane w kilku wariantach. Ich budowa różni się przede wszystkim ilością poziomów, z których się składają. Dobrzy producenci takich zaworów proponują je bowiem w wersjach jedno-, półtora- oraz dwupoziomowych. Dzięki temu łatwiej można dopasować zawory grzybkowe do konkretnych sprężarek, w których zostaną one wykorzystane. Ich konstrukcja wpływa też na możliwości w zakresie przeprowadzania ewentualnych napraw i konserwacji.

Prace w tym zakresie są dość proste, co pozwala realizować je regularnie i bez większych problemów. To bardzo ważne – dzięki temu można bowiem uniknąć dłuższego przestoju w pracy sprężarki. Zawory grzybkowe oferowane przez sprawdzonych producentów posiadają komponenty o konkretnych numerach seryjnych. W połączeniu ze standaryzacją konstrukcji elementów grzybkowych pozwala na bardzo łatwą wymianę tych właśnie podzespołów. Zawory tego typu należy jednak właściwie dopasowywać do poszczególnych sprężarek i ich eksploatacji – najlepszym rozwiązaniem jest zakup komponentów u sprawdzonego dystrybutora, mającego w swojej ofercie wyłącznie części najlepszych producentów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz