Materiał Partnera

Czy warto udać się na urlop w Bieszczady?

Czy warto udać się na urlop w Bieszczady?

Bieszczady to niezwykle efektowne pasmo górskie i region Polski, w którym można delektować się błogą ciszą, spokojem oraz niezwykle czystym powietrzem. Wypoczynek w tym miejscu jest czymś wyjątkowym i pozwala uciec od wielkomiejskiego zgiełku, dlatego poszczególne miejscowości znajdujące się w malowniczych okolicach gór i lasów są nierzadko wybierane przez urlopowiczów. Co konkretnie zapewnia wypoczynek w Bieszczadach?

Kontakt z naturą

Jednym z najważniejszych atutów pobytu w Bieszczadach jest nieustanny kontakt z naturą. Warto w tym celu wynająć kwatery znajdujące się w malowniczej okolicy, które pozwolą na rozkoszowanie się ciszą i spokojem. Taką lokalizacją poszczycić się mogą domki letniskowe Na Zaciszu znajdujące się w miejscowości Zawóz. Jedną z głównych atrakcji w tym rejonie województwa podkarpackiego jest zalew Solina – zbiornik ten wyróżnia się rozwiniętą linią brzegową i wieloma wyznaczonymi kąpieliskami. Dzięki obowiązującej strefie ciszy w całej okolicy zalewu panuje spokój, który nie jest zaburzony głośnymi silnikami spalinowymi motorówek czy innych łodzi. W akwenie tym z powodzeniem można uprawiać windsurfing czy żeglarstwo, co w malowniczym otoczeniu pobliskich gór jest przeżyciem wyjątkowym. Warto udać się na urlop w Bieszczady zarówno wtedy, gdy mamy w planach spędzać wolny czas aktywnie, jak i na pełen odpoczynek w błogiej ciszy i spokoju. Walory krajobrazowe są w tym regionie niezwykłe, a możliwości dla urlopowiczów jest wiele. Co więc jeszcze można robić w Bieszczadach?

Lecznicze wody w uzdrowisku

Wielu turystów wybiera Bieszczady jako miejsce urlopowe ze względu na dostęp do bogatej bazy leczniczej. Szczególnie znana jest z tego typu działalności miejscowość Polańczyk, która od 1999 roku uznawana jest za uzdrowisko. To właśnie w tym miejscu kuracjusze mogą raczyć się niezwykle zdrową wodą wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowo-bromkową oraz jodkową, która znacząco wpływa na poprawę stanu zdrowia i funkcjonowania poszczególnych narządów. Lecznicze wody pozwalają wyeliminować uciążliwe objawy chorób dróg oddechowych, układu moczowego czy tzw. chorób kobiecych. Warto jednak pamiętać o wybraniu odpowiednich noclegów. Domki letniskowe położone nad zalewem w okolicy gór i lasów to doskonała propozycja, którą warto rozważyć nie tylko podczas letniego wypoczynku, ale także zimą. Niepowtarzalny krajobraz, możliwość obcowania z naturą i wiele atrakcji zarówno dla wczasowiczów aktywnie spędzających czas, jak i tych poszukujących całkowitego relaksu w ciszy, to największe atuty urlopu w Bieszczadach. Warto się więc wybrać w ten region kraju – jest on wyjątkowy pod każdym względem.

Opracowanie:
Zawóz 64
tel. 797 432 971
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz