Materiał Partnera

Czy warto kupować używany sprzęt AGD?

Czy warto kupować używany sprzęt AGD?

Zakup używanego sprzętu AGD to świetne rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy szukają oszczędności. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji wielokrotnie zastanawiamy się, czy wybór ten jest słuszny. W końcu nikt nie da nam 100% gwarancji, że pralka czy zmywarka z drugiej ręki będzie służyła nam bez żadnej awarii przez kolejne lata.  Mimo wszystko istnieje wiele zalet takiego zakupu. Jakich?

Atrakcyjna cena

Główną zaletą zakupu używanego sprzętu AGD jest jego atrakcyjna cena. Urządzenia prosto ze sklepu są znacznie droższe, a nie zawsze charakteryzuje je wysokiej jakości wykonanie. Niestety bardzo często zdarza się, że dopłacamy za logo znanego producenta lub technologiczne nowinki, którymi jesteśmy zaskakiwani na każdym kroku. Można wręcz odnieść wrażenie, że podstawowa funkcja danego sprzętu zostaje przytłoczona przez zbędne mechanizmy. Przykładem może być lodówka z ekranem niczym mały telewizor, który wyświetla nam jej zawartość czy też pralka z ultranowoczesną techniką prania odzieży, czego efekty są dla nas niedostrzegalne gołym okiem. Takich sprzętów w komisie na pewno nie znajdziemy. Możemy za to liczyć na zakup solidnego urządzenia AGD z drugiej ręki, które po drobnej naprawie i odpowiednim serwisie, może dalej wykonywać swoją pracę. Urządzenia AGD wcześniejszych generacji bardzo często wykonane są z lepszej jakości materiałów , co ma wpływ na ich dłuższą żywotność. Dzięki temu, że pozbawione są najnowocześniejszych, dodatkowych funkcji, rzadziej też ulegają awariom.  Kupno sprzętu z drugiej ręki to dobra decyzja, jeżeli nie możemy pozwolić sobie na pralkę czy piekarnik wprost ze sklepu i nie przeszkadza nam lekko zarysowana obudowa czy starszy model urządzenia.

Zakup ze sprawdzonego źródła

Decydując się na zakup używanego sprzętu AGD, należy dobrze rozważyć wszystkie dostępne oferty. Na wielu portalach znajdziemy mnóstwo prywatnych ogłoszeń od osób, które chcą sprzedać daną rzecz. Pamiętajmy jednak, że na takiej aukcji można napisać wszystko. Często zdarza się, że na pierwszy rzut oka urządzenie wygląda dobrze, jednak po krótkim czasie od zakupu, przestaje działać. I tak naprawdę nie można nic z tym zrobić. Nie mamy żadnej gwarancji ani uzasadnień, by udowodnić prywatnemu sprzedawcy jego nieuczciwość. Dlatego też lepiej kupować sprzęt AGD w sprawdzonych komisach. Jednym z nich jest Speed-gam AGD. Priorytetem firmy jest dbałość o zadowolenie każdego klienta. Wszystkie oferowane sprzęty są w pełni sprawne i w każdej chwili można to zweryfikować- po prostu nie kupujemy kota w worku. W asortymencie przedsiębiorstwa znajdziemy używane pralki, kuchenki gazowe, zmywarki i piekarniki. Dodatkowo firma zajmuje się profesjonalnym serwisem sprzętu tego typu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz