Materiał Partnera

Czy opłaca się naprawiać auta powypadkowe?

Czy opłaca się naprawiać auta powypadkowe?

Nieuwaga, nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do panujących na drodze warunków – to właśnie najczęstsze przyczyny samochodowych kolizji i wypadków. Choć najważniejsze jest zdrowie i życie podróżujących, to jednak wielu kierowców martwi się również o zniszczenia, jakich doznało auto. Okazuje się jednak, że większość z nich można skutecznie naprawić, a jedynie skrajne przypadki dyskwalifikują powypadkowy samochód z dalszego użytkowania.

Po stłuczce ani śladu           

Przypadki, w których dochodzi do zderzenia pojazdów, ale nie ucierpieli ludzie, klasyfikuje się jako kolizje. Takie zdarzenie jest z pewnością nieprzyjemne – nawet przy najmniejszej skali zniszczeń nierzadko u kierowcy lub pasażera pojawia się trauma związana z dalszym podróżowaniem autem. W zależności od tego, jak ucierpiał nasz samochód, możemy zdecydować się na jego naprawę lub kasację. Druga opcja korzystna jest jedynie wtedy, gdy ubezpieczyciel stwierdzi, że ewentualna reperacja uszkodzonych podzespołów przewyższa całkowitą wartość pojazdu i jest to nieopłacalne działanie. W pierwszym i najczęstszym przypadku auto oddajemy do mechanika, licząc na fachowe wykonanie zleconej usługi. Podczas niewielkich kolizji uszkodzeń doznaje zazwyczaj karoseria – rozmaite wgniecenia, naderwania, zarysowania to właśnie typowe dla stłuczki zniszczenia. Profesjonalny warsztat, którym bez wątpienia jest HMS Serwis Sp. z.o.o. z Lublina, potrafi w taki sposób naprawić i zregenerować blacharskie defekty, by nie pozostał po nich nawet najmniejszy ślad. Fachowo zrealizowana usługa zawiera najlepsze dla danego przypadku rozwiązanie – czasem jest to konkretny proces naprawczy, czasem jednak konieczna będzie wymiana elementu na nowy i jego lakierowanie.

Poważne zniszczenia

Kiedy jednak samochód brał udział w poważnym zdarzeniu i ucierpiało znacznie więcej podzespołów niż tylko karoseria, warto skonsultować dostępne możliwości z najlepszym warsztatem. Wykwalifikowany mechanik, bazując na sporej wiedzy i bogatym doświadczeniu, będzie w stanie jasno określić, czy dane auto nadaje się jeszcze do naprawy, czy lepiej będzie zdecydować się na jego kasację. Nierzadko okazuje się bowiem, że mimo poważnie wyglądających zniszczeń, samochód można doprowadzić do stanu używalności, przy czym nie straci on swoich właściwości jezdnych i nadal pozostanie w pełni funkcjonalny oraz bezpieczny. Naprawy powypadkowe to więc bardzo dobre rozwiązanie nawet w przypadku uszkodzeń sporych rozmiarów. Należy jednak wybrać profesjonalny warsztat, który zapewni kompleksową reperację i nie będzie miał problemów z realizacją zleconych zadań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz