Artykuł sponsorowany

Czy nośniki teleskopowe sprawdzają się dobrze przy pracy na nierównym terenie?

Czy nośniki teleskopowe sprawdzają się dobrze przy pracy na nierównym terenie?

Używamy pojęcia „nośniki” w tytule niniejszego artykułu celowo, uważając je za bardziej ogólne i tyczące się nie tylko podnośników, żurawi i dźwigów, lecz także ładowarek, a także koparek, a więc takich maszyn, które w ten czy inny sposób coś czasem podnoszą. Zatem spróbujmy wyjaśnić naszym czytelnikom czy nośniki teleskopowe nadają się do pracy w nierównym terenie, a jeśli tak, to czy jest to w pełni bezpieczne.

Co to jest teleskop?

Ponieważ niekoniecznie muszą nas czytać fachowcy, wyjaśnijmy, czym jest teleskop i jaką funkcję pełni w maszynach budowlanych. Mówiąc najkrócej, jest to ramię, które z grubsza rzecz biorąc, wyglądem i sposobem działania przypomina rozsuwaną antenę radiową. Przy pomocy siłowników hydraulicznych można takie ramię bardzo sprawnie i szybko wydłużać lub skracać. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż ramię składane przegubowo, bo pozwala pracować operatorowi maszyny szybciej i wydajniej nawet w mocno ograniczonej przestrzeni. Jest to mechanizm szeroko stosowany nie tylko we wspomnianych wcześniej podnośnikach, żurawiach czy też ładowarkach i koparkach, ale też na przykład w sprzęcie rolniczym czy górniczym.

Doceniając niewątpliwe zalety nośników teleskopowych i nie kwestionując ich sprawności oraz wydajności nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie pracy, stąd oczywiście taki, a nie inny tytuł naszego artykułu. Ową kwestię pomogli nam rozeznać specjaliści firmy FANBE ze Skawiny.

Bezpieczeństwo w czasie pracy nośników teleskopowych

Nierówny teren jest immanentną cechą niemal każdej budowy. Mamy z nim do czynienia także przy wszelkiego rodzaju pracach ziemnych, pracach leśnych czy w przemyśle wydobywczym i w wielu innych sytuacjach. Konstruktorzy maszyn budowlanych z góry zakładają, że będą one musiały pracować w takim właśnie terenie.

Jak twierdzą fachowcy z FANBE, nośniki teleskopowe są pod tym względem bardzo bezpieczne. Ich środek ciężkości w momencie wydłużania ramienia roboczego jest położony znacznie niżej niż w innych tego typu konstrukcjach, co znacznie zwiększa stabilność tych maszyn. Co więcej, wydłużanie lub skracanie ramienia odbywa się w sposób bardzo płynny i łagodny, bez zbędnych szarpnięć. FANBE już od wielu lat świadczy usługi związane ze sprzedażą i wynajmem dźwigów, ładowarek, wózków widłowych i innych nośników teleskopowych na terenie całego kraju. To wystarczająca legitymacja, by uznać opinie, zatrudnionych w niej specjalistów za informacje w pełni wiarygodne. Konkluzja jest oczywista: nowoczesne nośniki teleskopowe, jak bardzo chętnie wykorzystywane ładowarki teleskopowe, sprawdzają się w każdym terenie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz