Artykuł sponsorowany

Co zrobić w sytuacji, gdy uznamy że odszkodowanie OC zostało zaniżone?

Co zrobić w sytuacji, gdy uznamy że odszkodowanie OC zostało zaniżone?

Praktyka zaniżania odszkodowań OC jest szeroko komentowana przez prawników i rzeczoznawców, którzy działają na rzecz klientów poszkodowanych w ten sposób przez firmy ubezpieczeniowe. Wypłata odszkodowania wiąże się najczęściej ze zdarzeniem, które samo w sobie jest trudne i nie każdy czuje się na siłach, aby walczyć o odpowiednie odszkodowanie. Jeśli jednak nie zgadzamy się z otrzymaną wyceną szkody, warto wiedzieć, co w takiej sytuacji można zrobić.

Zaniżone odszkodowanie OC – czy coś można na to poradzić?

Jeśli oszacowane lub nawet już wypłacone odszkodowanie z tytułu szkody OC wydaje nam się zbyt niskie, lub nie satysfakcjonuje nas sposób likwidacji szkody, możemy odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. – wyjaśnia specjalista z Przedsiębiorstwa Szacowania Szkód BLUM w Bydgoszczy – W przypadku, gdy odpowiedź na nasze odwołanie nie będzie zadowalająca, mamy prawo zgłosić się do Rzecznika Finansowego z prośbą o interwencję. Kiedy to także nie przyniesie satysfakcjonującego rezultatu, możemy skierować sprawę do sądu.

Droga do uzyskania dopłaty do odszkodowania bywa nierzadko długa i skomplikowana.  Być może warto jednak zawalczyć o swoje prawa i pieniądze, które się nam rzeczywiście należą.

Pomoc specjalistów w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania

Obecnie istnieje wiele firm, które zajmują się pomocą w uzyskiwaniu dopłat do niedoszacowanych odszkodowań z tytułu szkód OC dla: ofiar wypadków drogowych, zaniedbań w miejscach publicznych, błędów lekarskich, wypadków w pracy czy rolnictwie. Jeśli uzyskane odszkodowanie lub jego wycena wydaje nam się zbyt niska, możemy zwrócić się do takiej firmy, a jej pracownicy pomogą nam szczegółowo przeanalizować kosztorys, zaoferują profesjonalne doradztwo i zajmą się kompleksową obsługą w zakresie odzyskiwania odszkodowań OC. Jako poszkodowani powierzamy swoją sprawę prawnikom i rzeczoznawcom, którzy – po wstępnej weryfikacji danych i oszacowaniu możliwości wywalczenia wyższej kwoty – pomogą uzyskać odszkodowanie adekwatne do poniesionej przez klienta szkody.

Odkup odszkodowań OC

Istnieje też możliwość odkupu szkody od poszkodowanego i uzyskania natychmiastowej dopłaty przez specjalizującą się w tym firmę w wysokości ustalonej przez zewnętrznego doradcę po analizie dokumentów, dotyczących sprawy. Opcja ta jest chętnie stosowana przez osoby, które nie czują się na siłach lub nie chcą samodzielnie dochodzić swoich praw na długiej drodze administracyjnej i sądowej, a którym zależy na możliwie szybkim otrzymaniu wyższych środków finansowych, które im się należą. Nawiązują więc współpracę z firmą, która zajmuje się odkupem szkód i mogą cieszyć się spokojem oraz satysfakcjonującym rezultatem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz