Materiał Partnera

Co wyróżnia godne polecenia centrum medyczne?

Co wyróżnia godne polecenia centrum medyczne?

Coraz więcej Polaków decyduje się na leczenie prywatne, rezygnując tym samym z placówek finansowanych przez NFZ. Dlaczego tak się dzieje i czy czas oczekiwania na wizytę jest jedynym czynnikiem decydującym o wyborze lekarza prywatnego, a nie publicznego? Okazuje się, że alternatywa dla funduszu ma także inne mocne strony. Przedstawiamy je w tym artykule.

Kompleksowość wykonywanych usług

Głównym celem założycieli prywatnych placówek medycznych jest zazwyczaj dostarczenie pacjentowi jak największej liczby lekarzy specjalistów w jednym miejscu. Wynosi ona często nawet kilkadziesiąt. Personel jest wykwalifikowany, a co równie ważne, ma do swojej dyspozycji wysokiej jakości sprzęt i narzędzia medyczne. Leczenie prywatne można w tej chwili odbyć w bardzo wielu miejscach, dlatego na korzyść pacjenta działa w tym przypadku konkurencja. Priorytetem jest dostarczenie mu usług w jak najkrótszym czasie, który jest dla wielu pacjentów kluczowy. Wiele schorzeń można całkowicie wyleczyć lub nie dopuścić do nich tylko przy odpowiednio wczesnej wizycie u specjalisty. Jedną z usług, z której powinniśmy skorzystać, mając w perspektywie wizytę w prywatnej przychodni, jest badanie kardiologiczne. Wykonywane regularnie może zapobiec chorobie niedokrwienia serca, która prowadzi do zawału. Do grup osób, które powinny być żywo zainteresowane wizytą u kardiologa, należą m.in. pacjenci miewający kołatanie serca lub bóle w klatce piersiowej, palący papierosy, osoby o wysokim poziomie cholesterolu, z cukrzycą lub nadwagą. 

Brak kolejek to nie wszystko

Oprócz umawiania się z lekarzem prywatnym na konkretną godzinę, w przeciwieństwie do przychodzenia w ustalonym przedziale czasowym, co generuje długie kolejki, zaletą prywatnych placówek, takich jak Molikard s.c. centrum medyczne, jest brak konieczności posiadania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Możliwość wizyty bez skierowania w przychodni prywatnej istotnie skraca czas od rozpoznania u siebie podejrzanych objawów do wizyty u konkretnego specjalisty. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość umawiania się przez Internet, którą oferuje znacząca liczba prywatnych centrów. Placówki prywatne to także nowe technologie i wysoki poziom obsługi pacjenta w kwestii kwalifikacji personelu.

Opracowanie:
Kraków, Raciborska 17
tel. 728 982 856
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz