Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć przed montażem sufitu podwieszanego?

Co warto wiedzieć przed montażem sufitu podwieszanego?

Sufity są uniwersalne i ponadczasowe. Cieszą się dużą popularnością. Przede wszystkim używa się ich, aby zmniejszyć kubaturę dużych wnętrz. Na rynku dostępnych jest kilka różnych różnych. Warto dokładnie się zastanowić, która opcja sprawdzi się najlepiej w naszym wnętrzu. Zwykle sufit podwieszany jest montowany w pomieszczeniu z wysokim stropem. Pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Jakie są największe zalety sufitu podwieszanego?

Bud-Trans s.c. Marek Długosz, Mirosław Dolny zwraca uwagę na liczne zalety sufitu podwieszanego. Ogrzewasz mniejszą powierzchnię. Dlatego będziesz mniej płacił. Jednak to nie wszystko. Sufit podwieszany ozdobi każde wnętrze. Jest świetną i modną alternatywą dla klasycznego stropu. Chowa wszystkie instalacje, przeprowadzone pod stropem. Zapewnia większą swobodę w aranżacji oświetlenia. Pozwala lepiej zaplanować klimatyzację i ogrzewanie.

Podział sufitów podwieszanych ze względu na materiał

Biorąc pod uwagę materiał, z którego wykonane są płyty sufitowe, można wyodrębnić kilka rodzajów podwieszanych sufitów. Na rynku możemy więc znaleźć sufity drewniane, mineralne twarde i miękkie, metalowe oraz gipsowo-kartonowe. Wszystkie materiały występują w różnorodnych kolorach i fakturach. Na przykład płyty drewniane mogą mieć gładką lub perforowaną powierzchnię, pokrytą laminatem lub fornirem. Wybór jest ogromny i może przyprawić o niezły zawrót głowy.

Podział sufitów podwieszanych ze względu na stelaż

Do produkcji sufitów podwieszanych wykorzystuje się różne technologie i systemy. Najczęściej trzeba najpierw stworzyć lekki i stabilny stelaż. Może być aluminiowy, drewniany lub z tworzywa sztucznego. Jeśli wybierzesz metalowe rusztowanie sufitu, możesz dodatkowo zastosować izolację cieplną i akustyczną.

Sufity podwieszane z płyt gipsowych

Taki model sufitu podwieszanego wyróżnia się dużą trwałością. Ładnie też wygląda. Przypomina klasyczny sufit. Wykorzystuje się tutaj najczęściej płyty gipsowo-włókniste lub gipsowo-kartonowe. Wykazują inną odporność na wilgoć. Różnią się też wilgocią.

Sufit z kasetonów

Sufit z kasetonów wyróżnia się łatwym i szybkim montażem. Bezpośrednio na kasetonie można montować różne rodzaje lamp i części panelowe.  Standardowe panele mają rozmiar 60x60 cm. Dzięki temu nie są ciężkie. Można je bez problemu przewieźć. Profile występują w trzech wariantach: A, E i X. Ważną zaletą palet jest ich duża wytrzymałość.  Demontaż kasetonów jest bezproblemowy.

Dostępne są również podwieszane sufity panelowe i napinane. Zwróć więc uwagę na to, jaki typ chcesz wybrać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz