Materiał Partnera

Wykończenie posadzek obiektów wielkopowierzchniowych – dlaczego warto zdecydować się na płytki ceramiczne?

Wykończenie posadzek obiektów wielkopowierzchniowych – dlaczego warto zdecydować się na płytki ceramiczne?
Wybór materiałów do wykończenia posadzki nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników związanych nie tylko z estetyką, ale przede wszystkim z walorami użytkowymi. Szczególnie jeżeli chodzi o obiekty wielkopowierzchniowe. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań wciąż ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się płytki ceramiczne. Co warto o nich wiedzieć?

Płytki ceramiczne – największe zalety

Ceramika jako materiał budowlany stosowana jest już od tysięcy lat. Ogromna renoma wynika głównie z absolutnie unikatowych właściwości fizycznych tego produktu. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałości na warunki środowiskowe, ze szczególnym uwzględnieniem wilgoci. Ten fakt powoduje właśnie, że płytki ceramiczne wyjątkowo często stosowane są w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak pralnie, łazienki, czy kuchnie. Wśród wielu zalet, jakie niesie dla klienta zastosowanie ceramiki, wyjątkowo wyróżnić trzeba łatwość w utrzymaniu należytej czystości oraz konserwacji.

Dzięki hydrofobowej strukturze płytek, czyszczenie konkretnej powierzchni, w zdecydowanej większości przypadków ogranicza się do przetarcia wilgotnym czyściwem i zastosowania środków chemicznych. Współcześnie produkowane płytki ceramiczne wytwarzane są we wręcz nieograniczonej gamie kolorów i kształtów, co znacząco sprzyja indywidualnej aranżacji de facto każdego wnętrza. A jak sprawa wygląda w przypadku montażu?

Montaż płytek w obiektach wielkopowierzchniowych

Samodzielny montaż płytek już w zwykłej, domowej łazience może wydać się bardzo trudny. Pamiętać trzeba o tym, że jest to proces wieloetapowy, który wymaga wstępnego przygotowania podłoża. Płytki układane są oczywiście na klej, którego specjalistyczny skład, różni się od konkretnych warunków. Posadzka musi zostać zatem idealnie wypoziomowana. Nie bez znaczenia jest także konieczność zastosowania ogromnej precyzji, którą są w stanie zagwarantować jedynie najbardziej doświadczeni wykonawcy. Zdecydowanie zalicza się do nich Przedsiębiorstwo Kafelkarskie, prowadzone przez Przemysława Kreftę.

To właśnie tutaj wszyscy inwestorzy mogą liczyć zarówno na bardzo atrakcyjne ceny, jak i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Płytki ceramiczne z pewnością wyjątkowo dobrze sprawdzą się pod każdym względem w obiektach takich jak centra handlowe, pawilony handlowe oraz nowoczesne biurowce. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich tych, którym wyjątkowo zależy na idealnym stosunku ceny do jakości.
Opracowanie:
Smołdzino, Jeziorna 7
tel. 697 819 821
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz