Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o doradztwie podatkowym?

Co warto wiedzieć o doradztwie podatkowym?

Każdy przedsiębiorca musi pamiętać o trzech filarach, które są podstawą do prawidłowego funkcjonowania firmy. Są to prawo, księgowość i podatki. W Polsce przepisy zmieniają się dość szybko, dlatego wsparcie specjalistów bywa niezastąpione w owocnym prowadzeniu działalności. Jednym z takich obszarów, w którym przedsiębiorca może znacznie zoptymalizować swoje działania, jest doradztwo podatkowe.

Czym się zajmuje doradca podatkowy?

W głównym obszarze zadań doradcy podatkowego są zagadnienia związane ze zobowiązaniami podatkowymi. Zalicza się do nich między innymi:

  • Sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych, a także udzielanie wsparcia w tym obszarze.
  • Prowadzenie ksiąg podatkowych i udzielanie wsparcia w tym zakresie.
  • Reprezentacja przed urzędami skarbowymi, izbami skarbowymi, urzędami kontroli skarbowej.
  • Udzielanie porad, wyjaśnień i opinii z zakresu podatków.

Doradca finansowy jako wsparcie dla księgowości

Księgowość i doradztwo podatkowe to dziedziny, na których spoczywa ciężar prowadzenia finansów firmy. Wiedza doradcy podatkowego może być nieocenionym wsparciem dla księgowej oraz lepszym zabezpieczeniem interesów firmy. Przedsiębiorca, który współpracuje z doradcą podatkowym może liczyć na wiele korzyści.

Przede wszystkim na profesjonalizm i wysoki poziom świadczonych usług. Doradca nie może być zatrudniony w innym obszarze, w związku z tym jest skupiony wyłącznie na swoich zawodowych zadaniach.

Doradca podatkowy jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej za szkody wynikłe przy pracy. Jest to odgórny obowiązek, podobnie jak przestrzeganie tajemnicy zawodowej (które nie jest ograniczone w czasie) oraz zasad etyki zawodowej. Są to elementy, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa i pewność, że poufne informacje nie zostaną wykorzystane na szkodę przedsiębiorcy.

Doradca podatkowy jest również nieocenioną pomocą, jeśli firma planuje rozszerzenie działalności na rynki europejskie - specjalista chętnie pomoże w pozyskaniu unijnych środków i wskaże szanse rozwoju w Unii.

Nie tylko doradztwo podatkowe

Warto dodać, że firmy zajmujące się doradztwem podatkowym, takie jak BDG Biuro Doradztwa Gospodarczego Ireneusz Rzeźnik doradca podatkowy, oferują również usługi, które ma w standardowej ofercie biuro rachunkowe. Do tych usług należy między innymi obsługa kadrowo-płacowa, czy też usługi księgowe (prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, przygotowywanie sprawozdań finansowych, roczne rozliczanie działalności). Korzystając z szerokiego zakresu usług dostępnego w jednym biurze, firma nie musi tracić czasu na poszukiwanie nowych specjalistów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz